تاریخ انتشارشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
plusresetminus
حزب الله:دهقانی نیا گفت: با عرضه‌کنندگان کالا‌های فاقد شناسه و قاچاق وارد فاز جدید برخورد به صورت هوشمند خواهیم شد.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۹۹۹
کدام کالا‌ها مشمول طرح تشدید مبارزه با کالای قاچاق هستند؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: طرح تشدید مبارزه با کالای قاچاق در سطح عرضه با هماهنگی ستاد مرکزی و دستگاه‌های مرتبط در حال اجراست، در سبد تشدید مبارزه با عرضه کالا های قاچاق هدف شناسایی کالاهای قاچاق نظیر پوشاک، لوازم خانگی، دخانیات و تلفن همراه است.
به گفته دهقانی نیا در واقع هدف از این طرح شناسایی کالای قاچاق از غیر قاچاق است، چرا که با توجه به راه‌اندازی و تکمیل نسبی سامانه‌های قانونی شناسه کالا و شناسه رهگیری، سامانه جامع انبارها و سامانه جامع تجارت، دیگر بهانه‌ای برای عدم وجود زیرساخت‌های نرم افزاری مبارزه با قاچاق کالا وجود ندارد.
او این را هم گفت: با توجه به برخورد با کالاهای قاچاق لوازم خانگی در کشور طی هفته های گذشته این روند هم برای چندین کالای دیگر در کشور اجرا می شود.
در حال حاضر شناسه کالا و شناسه رهگیری مندرج بر لوازم خانگی قابلیتی همانند کد IMEI تلفن همراه را برای مصرف‌کنندگان ایجاد شده است. به طوری که خریداران کالا می‌توانند به وسیله شناسه کالا از اصالت محصول خریداری شده اطمینان حاصل کرده و به وسیله کد رهگیری نیز از سامانه جامع گارانتی اطلاعات مربوط به گارانتی محصول خریداری شده را بدست بیاورند.
ماموران و بازرسان  سرکشی به فروشگاه‌های زنجیره‌ای عرضه کننده لوازم خانگی، پوشاک، دخانیات و غیره  همچنین مراکز عمده عرضه در صورت مشاهده لوزام خانگی قاچاق اقدام به جمع‌آوری کالای قاچاق می‌کنند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین