تاریخ انتشارشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۳
plusresetminus
حزب الله:یک پسر ۲۴ ساله از بومیان آمازون، برای تزریق واکسن کرونا به پدر ۶۷ ساله خودش، او را شش ساعت روی دوش خود حمل کرد.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۹۴۲
پسری که برای واکسن ۶ ساعت پدرش را به دوش کشید!
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،تصویر یک مرد بومی در جنگل‌های آمازون برزیل که پدر خود را برای دریافت واکسن به مدت شش ساعت به دوش کشید، در فضای اجتماعی به موضوعی داغ تبدیل شد. این تصویر به نماد دشواری واکسیناسیون در یکی از دور‌افتاده‌ترین مناطق جهان تبدیل شده است.
براساس گزارش ردیت، در این عکس که توسط یک پزشک گرفته شده، یک جوان ۲۴ ساله به نام تاوی را می‌توان دید که پدر ۶۷ ساله اش به نام واهو را پس از آنکه هر دو واکسن زدند بر دوش می‌گیرد و با خود می‌برد.
این پسر به همراه پدرش مجبور بودند ساعت‌های زیادی را از میان جنگل‌ها عبور کنند تا خودشان را به مرکز واکسیناسیون برسانند. آمار رسمی مبتلایان نشان می‌دهد که ۸۵۳ نفر از بومیان منطقه بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در کشور برزیل جان خود را از دست داده‌اند.
جنگل آمازون
از طرفی گروه حمایت از حقوق بومیان این کشور می‌گوید آمار واقعی کشته شدگان بیشتر از تعداد است. یک نظر‌سنجی صورت گرفته از سوی سازمان مردم‌ نهاد آیپیب نشان می‌دهد که تنها از مارس ۲۰۲۰ تا مارس ۲۰۲۱ حدود هزار نفر از بومیان جان خود را از دست داده‌اند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین