تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۱
plusresetminus
حزب الله: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره سیاست دولت برای حذف ارز ۴۲۰۰تومانی در سال آینده در بخش دارویی گفت: این یارانه و حمایت از طریق بیمه‌ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۷۵۹
عین‌اللهی: نیاز وزارت بهداشت به بودجه ۷۰هزارمیلیاردی برای کنترل قیمت دارو
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با اشاره به سیاست دولت برای حذف ارز 4200تومانی در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در سال آینده گفت: هدف از اصلاح روند تخصیص ارز ترجیحی به کالاهای اساسی، دارو و تجهیزات پزشکی رساندن منابع مالی حاصل از آن به دست مصرف‌کننده واقعی و مردم به‌صورت مستقیم است.
وی ادامه داد: منظور از مردم، افرادی هستند که با استفاده از بیمه‌ها کارهای درمانی خود را انجام می‌دهند و یارانه‌ها در سال آینده با استفاده از بیمه‌ها در اختیار مردم قرار خواهد گرفت و بیمه‌ها باید سازوکار تخصیص یارانه‌ را طراحی کنند.
عین‌اللهی تأکید کرد: پرداخت ارز ترجیحی حوزه صادرات و خرید مواد اولیه را دچار مشکل کرده است زیرا این ارز در زمان و موعد مقرر تخصیص داده نمی‌شود و نمی‌توان برنامه‌ریزی لازم را برای آن انجام داد، در صورت آزادسازی نرخ ارز می‌توان به‌راحتی برنامه‌ریزی‌های لازم را برای تأمین دارو انجام داد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا این وزارتخانه سازوکار و سیاست لازم را برای کنترل قیمت دارو بعد از حذف ارز 4200تومانی انجام داده است، اظهار کرد: ما عنوان حذف ارز را به‌کار نمی‌بریم، بلکه اعلام می‌کنیم ارز ترجیحی از ما جدا شود و به‌شکل یارانه به دست مصرف‌کننده واقعی برسد و در این میان نیز بیمه‌ها باید تعهد دهند که سازوکار لازم را طراحی می‌کنند تا نحوه تخصیص یارانه نسبت به دارو مشخص شود.
وی که با خانه ملت گفت‌وگو کرده است با اشاره به بودجه 40هزار میلیارد تومانی وزارت بهداشت و درمان برای تأمین دارو و تجهیزات پزشکی در لایحه بودجه سال آینده گفت: این مبلغ بسیار کم است و حداقل به 70هزار میلیارد تومان برای حمایت از بخش دارو و تجهیزات پزشکی نیاز داریم و این بودجه مدنظر بیمه‌ها نیز قرار دارد.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین