تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۰
plusresetminus
حزب الله: وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با امیر دولت قطر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه تعاملات با کشورهای منطقه در فرمت های دو یا چند جانبه را اعلام کرد.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۶۹۸
امیرعبداللهیان: آماده توسعه تعاملات با کشورهای منطقه هستیم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که برای گفتگو با مقامات قطری در دوحه به سر می‌برد پیش از ظهر امروز (سه شنبه) با «شیخ تمیم بن حمد آل ثانی» امیر دولت قطر دیدار و تبادل نظر کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با ابلاغ سلام رئیس جمهور کشورمان، آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه‌های مختلف سیاسی، امنیتی تجاری و اقتصادی، را مورد بررسی قرار داده و زمینه‌ها و ظرفیت‌های موجود برای گسترش مناسبات دو کشور در حوزه تعاملات اقتصادی را مورد تاکید قرار داد و ضرورت شکل گیری همکاری‌های فی‌مابین در حوزه اقتصادی با توجه به مزیت‌های موجود در کشورمان را خواستار گردید.
امیرعبداللهیان همچنین با تشریح رویکرد دولت سیزدهم در حوزه روابط با همسایگان، تبادل هیئت‌ها درسطوح عالی دو کشور به منظور رایزنی‌های فیمابین را مورد تاکید قرار داد.
وی در این دیدار دیدگاه منطقه‌ای و آمادگی جمهوری اسلامی ایران در زمینه توسعه تعاملات با کشورهای منطقه در فرمت های دو یا چند جانبه را مورد تاکید قرار داد.
آخرین تحولات گفتگوهای وین در زمینه رفع تحریم‌های ظالمانه، مسائل و موضوعات مرتبط با افغانستان و یمن نیز از جمله دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود که امیر قطر نیز دیدگاه کشورش در حوزه این موضوعات را تبیین کرد.
شیخ تمیم بن حمد آل ثانی امیر دولت قطر همچنین در این دیدار با تاکید بر اهمیت روابط فی‌مابین و همچنین همکاری‌های دو طرف در حوزه مسائل منطقه، علاقمندی کشورش برای گسترش همکاری‌ها را مورد تاکید قرار داد.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین