تاریخ انتشارسه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۰
plusresetminus
حزب الله:جراحان آمریکایی برای نخستین بار در جهان، توانستند قلب یک خوک را به انسان پیوند بزنند.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۶۵۰
پیوند موفقیت‌آمیز قلب خوک به انسان برای نخستین بار در جهان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، به گزارش بی بی سی، این مرد آمریکایی نخستین فرد در جهان است که توانسته یک قلب را با پیوند از یک خوک که اصلاح ژنتیکی شده بود، دریافت کند.
پزشکان می‌گویند این مرد ۵۷ ساله که «دیوید بنت» (David Bennett) نام دارد، سه روز پس از گذشت این عمل هفت ساعته، اکنون وضعیت خوبی دارد.
بر پایه این گزارش، این پیوند، آخرین شانس این مرد ۵۷ ساله برای زندگی بود؛ هر چند هنوز نیز مشخص نیست وی بتواند با این پیوند مدت زمان زیادی زنده باشد یا خیر. او پیش از این عمل جراحی گفته بود: "من یا می‌میرم و یا این پیوند انجام خواهد شد. من می‌دانم این تیری در تاریکی است؛ اما آخرین فرصت من است."
پیوند قلب خوک به انسان
تصویر دیوید بنت (سمت راست) در کنار پزشک جراح خود
پزشکان مرکز پزشکی دانشگاه مریلند برای آن که بتوانند چنین عملی را انجام دهند، مجوز ویژه‌ای را از سازمان غذا و داروی آمریکا با این استدلال که در صورتی که چنین اقدامی انجام نشود، این فرد خواهد مرد، دریافت کرده بودند.
یکی از بنیانگذاران برنامه پیوند قلب دانشگاه مریلند در این خصوص گفت: "برای تیم پزشکی که این پیوند را انجام داده، این نقطه اوج سال‌ها تحقیق است که می‌تواند زندگی‌ها را در سراسر جهان تغییر دهد."
یکی از جراحان نیز در این خصوص گفت: "این عمل جراحی، جهان را یک قدم به حل بحران کمبود عضو نزدیک‌تر می‌کند."
بنابر آمار‌های رسمی، روزانه ۱۷ نفر در آمریکا در انتظار برای پیوند، جان خود را از دست می‌دهند و در فهرست افراد منتظر پیوند در این کشور، نام بیش از ۱۰۰ هزار نفر وجود دارد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین