تاریخ انتشاردوشنبه ۲۰ دی ۱۴۰۰ - ۰۹:۰۴
plusresetminus
حزب الله: معاون وزیر راه و شهرسازی از ارسال روزانه آمار و اطلاعات خانه های خالی به سازمان امور مالیاتی خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۴۸۴
اخذ مالیات از خانه های خالی قبل از پایان دی عملیاتی می شود/ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، محمود محمود زاده گفت: در خصوص ارسال فهرست خانه‌های خالی با سازمان امور مالیاتی کشور جلساتی را برگزار کردیم. هماهنگی‌های لازم برای ارسال فهرست به این سازمان صورت گرفته و هم اکنون مشکلی از لحاظ ارسال آمار به این سازمان وجود ندارد.
 
به گفته معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی هم اکنون آمار و اطلاعات خانه‌های خالی از سکنه به صورت روزانه به سازمان امور مالیاتی ارسال می‌شود. طبق هماهنگی‌هایی که صورت گرفته امیدوار هستیم قبل از پایان دی ماه این موضوع عملیاتی شود.
 
پیش از این مقرر شده بود از خرداد ماه امسال دولت با راه اندازی سامانه املاک و اسکان و وارد کردن اطلاعات املاک توسط خانوار‌ها اطلاعات واحد‌های مسکونی خالی از سکنه را در قالب فهرستی به سازمان امور مالیاتی ارائه دهد.
 
تاکنون بیش از یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد مسکونی به سازمان امور مالیاتی معرفی شده‌اند که حدود ۹۰۰ هزار واحد از این آمار‌ها مربوط به واحد‌های مسکونی خالی از سکنه شرکت‌ها و بانک‌ها است.
 
ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز
معاون وزیر راه و شهرسازی از ثبت نام مردان مجرد بالای ۲۳ سال در طرح نهضت ملی مسکن از ساعت ۱۲ امروز خبر داد و گفت: امکان نام‌نویسی تمامی اقشار در ۶۶۰ شهر دیگر نیز فراهم شده است.
 
محمود محمودزاده اظهار کرد: پیرو مصوبه شورای عالی مسکن و بررسی‌های حقوقی وزارت راه و شهرسازی درخصوص ورود افراد مجرد در طرح جهش تولید و تامین مسکن از ساعت ۱۲ امروز ۲۰ دی ماه ۱۴۰۰ ثبت نام از مردان مجرد بالای ۲۳ سال در سامانه این طرح به نشانی saman.mrud.ir آغاز می‌شود و به مدت یک ماه تا ۲۰ بهمن ادامه خواهد داشت.
 
وی افزود: این طرح صرفا شامل آقایان مجرد بالای ۲۳ سال می‌شود و حداقل سن مجاز برای خانم‌های خودسرپرست طبق قانون ۳۵ سال است.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از بازگشایی ۶۶۰ شهر دیگر برای ثبت نام تمامی اقشار اعم از متاهل و مجرد در این مرحله خبر داد و گفت: بدین ترتیب از امروز در تمامی شهرهای کشور ثبت نام برای واحدها طرح نهضت ملی مسکن صورت می‌گیرد.
 
محمودزاده خاطرنشان کرد: در مرحله اول ثبت نام طرح نهضت ملی مسکن که از ۱۹ فروردین ماه آغاز شد در ۴۶۰ شهر بازگشایی صورت گرفت که در ادامه به ۷۲۰ شهر افزایش پیدا کرد. متقاضیان در این شهرها از زمان شروع فراخوان تا دو ماه فرصت نام‌نویسی داشتند که این مهلت برای ۴۶۰ شهر اولیه به پایان رسیده است.
 
وی تصریح کرد: در حال حاضر نیز با تامین زمین در ۶۶۰ شهر امکان ثبت نام در طرح جهش تولید و تامین مسکن (نهضت ملی مسکن) فراهم شده و بدین ترتیب در تمامی شهرهای کشور نام‌نویسی انجام می‌شود.
 
معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هدف از ایجاد امکان برای ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن، ترغیب به ازدواج آنها است گفت: کسانی که می‌خواهند ازدواج کنند اما مشکل تامین مسکن دارند، دولت این فضا را برایشان فراهم می‌کند تا خانه‌دار شوند.
 
محمودزاده با تاکید بر اینکه مردان مجرد در زمان تحویل واحدها باید متاهل شده باشند گفت: افرادی که نام نویسی می‌کنند اگر تا زمان تحویل واحد ازدواج نکرده باشند طبیعی است که نمی‌توانند از مزایا  و خدمات دولتی این طرح استفاده کنند. بنابراین افراد واجد شرایط  دیگری در اولویت دریافت واحد مذکور قرار می‌گیرند. اما اگر متقاضی برای آن واحد وجود نداشت، با قیمت روز به ثبت‌نام کننده‌ی اولیه واگذار می‌شود.
 
وی گفت: در زمان شروع نام‌نویسی افراد مجرد، شیوه‌نامه ثبت نام را با جزئیات کامل در سایت قرار می‌دهیم. در این شیوه‌نامه به طور دقیق، شرایط و موضوعات مختلف ثبت نام توضیح داده شده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین