تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۶
plusresetminus
رئیسی در دیدار فرستاده ویژه رئیس جمهور ترکمنستان:

توسعه همکاری‌ تجاری در دستور کار تهران و عشق‌آباد قرار گرفته است

حزب الله:رئیس جمهور در دیدار فرستاده ویژه رئیس جمهور ترکمنستان تاکید کرد: توسعه همکاری‌های اقتصادی، تجاری و ترانزیتی در دستور کار تهران و عشق‌آباد قرار گرفته است.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۴۸۰
توسعه همکاری‌ تجاری در دستور کار تهران و عشق‌آباد قرار گرفته است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی روز یکشنبه در دیدار سردار بردی محمداف فرستاده ویژه رئیس جمهور و رشید مردوف وزیر خارجه ترکمنستان با بیان اینکه روابط تهران - عشق‌آباد در مسیر توسعه قرار گرفته است، گفت: مصمم هستیم گام‌های مؤثر و مفیدی در روابط و مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به نفع ملت‌های خود برداریم.
رئیسی دیدار دوجانبه با رئیس جمهور ترکمنستان در عشق‌آباد و تماس‌های تلفنی طرفین را آغاز فصل جدیدی در توسعه روابط دو کشور دانست و اظهار داشت: در این گفتگوها با اتخاذ تصمیمات مناسب موانع موجود در توسعه همکاری‌ها از جمله در بخش حمل و نقل و انرژی رفع شده و زمینه گسترش و تعمیق روابط دو کشور تسهیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: تهران از پیشنهادهای طرف مقابل در زمینه تحکیم و ارتقا همکاری در بخش‌های مختلف بویژه در حوزه انرژی، تجارت و بازرگانی استقبال می‌کند و هیچ مانع و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.
رئیس جمهور با بیان اینکه تهران برای توسعه روابط با کشورهای همسایه اهمیت ویژه‌ای قائل است، گفت: ایران و ترکمنستان فقط دو کشور همسایه نیستند، بلکه رابطه خویشاوندی با یکدیگر داشته و دو ملت از ارتباط ریشه‌دار و عمیق فرهنگی و تاریخی برخوردار هستند.
سردار بردی محمداف فرستاده ویژه رئیس جمهور ترکمنستان نیز در این دیدار پس از تقدیم پیام کتبی «قربانقلی بردی محمد اف و قدردانی از تلاش دولت ایران در چند ماه گذشته برای گسترش و تحکیم روابط با ترکمنستان، اظهار داشت: مصمم هستیم سطح روابط خود را با جمهوری اسلامی ایران در حوزه‌های مختلف بویژه گاز، حمل‌ونقل، اقتصاد، بازرگانی و امور فرهنگی بیش از پیش افزایش دهیم.
فرستاده ویژه رئیس جمهور ترکمنستان خاطرنشان کرد: ترکمنستان به دنبال گشودن صفحه جدید تاریخی در روابط با جمهوری اسلامی ایران است و پیشنهادات متعدد و مختلفی برای توسعه همکاری‌های همه جانبه بخصوص افزایش و تسهیل تجارت و ترانزیت در پایانه‌های مرزی آماده شده است تا در سفر رئیس جمهور ترکمنستان به ایران امضا و عملیاتی کنیم.
منبع : مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین