تاریخ انتشاريکشنبه ۱۹ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
plusresetminus
وزیر صمت در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و‌ نقل خبر داد:

ایجاد معاونت صنایع حمل و نقل در ساختار جدید وزارت صمت

حزب الله:وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: برای بهبود و ارتقای مدیریت، معاونتی مستقل با عنوان صنایع حمل و نقل در ساختار جدید وزارت صمت ایجاد شده است.
۰
کد مطلب : ۲۷۲۴۳۹
ایجاد معاونت صنایع حمل و نقل در ساختار جدید وزارت صمت
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سیدرضا فاطمی امین در نشست هم اندیشی با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و‌ نقل با بیان این مطلب، افزود: برنامه اصلاحی صنعت خودرو در ۹ محور تدوین شده است که با اجرایی شدن آن ارتقای این صنعت کلید خواهد خورد.
وی همچنین تصریح کرد: طرح تامین مالی زنجیره ای و پروژه جریان شفاف کالا، ظرفیت‌های مناسبی برای فعالان تولید از جمله صنایع حمل و نقل ایجاد می کند.
وزیر صمت با بیان این‌که در ساختار جدید وزارت صمت دفتر صنایع ریلی و دریایی ایجاد شده است، گفت: هر سه ماه یک‌بار مسایل رشته فعالیت‌ها در نشست هم اندیشی با فعالان آن حوزه بررسی و تحلیل می شود.
فاطمی امین در ادامه با اعلام این‌که در تامین مواد اولیه اقدامات خوبی انجام گرفت، اضافه کرد: قیمت‌ها در حوزه فولاد و سیمان متعادل شد.
وی یکی از مزایای ثبت فاکتور در سامانه جامع تجارت را جلوگیری از تخلف و قاچاق دانست و تصریح کرد: ثبت فاکتورها مبنای مالیات و ارایه پرداخت‌های بانکی است.
وزیر صمت همچنین اعلام کرد: ثبت معاملات حوزه خودرو تا پایان سال در سامانه جامع تجارت راه اندازی می شود.
وی همچنین تاکید کرد: با واردات لوکوموتیو مخالفم، نمی‌گذاریم جایی که ظرفیت تولید داریم واردات انجام شود.
وزیر صمت همچنین با بیان این‌که دفتر ماشین آلات کشاورزی، راه‌سازی و معدنی در ساختار جدید وزارت صمت ایجاد شد، گفت: برنامه نوسازی ناوگان سنگین تا پایان سال یا سال آینده اجرایی خواهد شد.
فاطمی امین تصریح کرد: برای تحقق اهداف چشم انداز افق ۱۴۰۴ باید در چند حوزه از جمله صنایع حمل و‌ نقل سرآمد شویم.
گفتنی است، نشست هم اندیشی وزیر صمت با فعالان اقتصادی حوزه صنایع حمل و‌نقل به میزبانی وزارت صنعت، معدن و‌ تجارت برگزار شد.
 
منبع : ایکوپرس
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین