تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۵
plusresetminus
حزب الله: اتحادیه جهانی در سایت رسمی خود اسم سه کشتی گیر در رشته آزاد، فرنگی و زنان را به عنوان بهترین کشتی گیران سال ۲۰۲۱ از لحاظ عملکرد معرفی کرد.
۰
کد مطلب : ۲۶۹۹۳۸
گرایی و زارع بهترین کشتی گیران سال ۲۰۲۱ جهان
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،طبق گزارش اتحادیه جهانی کشتی محمدرضا گرایی دارنده مدال طلای المپیک و جهان در وزن ۶۷ کیلوگرم کشتی فرنگی و امیرحسین زارع دارنده مدال برنز المپیک و طلای جهان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد بهترین عملکرد را در میان کشتی گیران تمامی کشور‌های دنیا در سال ۲۰۲۱ داشته اند و برنده جایزه‌ی این عنوان شده اند و این نشان دهنده جهش و پیشرفت کشتی ایران در میادین جهانی است.
اتحادیه جهانی کشتی در مورد محمدرضا گرایی و امیرحسین زارع گفته است: گرایی بدون داشتن مدال جهانی یا المپیک در کارنامه‌ی خود وارد سال ۲۰۲۱ شد، این کشتی گیر ۲۵ ساله که به «مرد یخی» معروف است، تمام معادلات را بهم زد و با کسب مدال طلای المپیک توکیو و جهانی نروژ سال ۲۰۲۱ را به پایان رساند.
همچنین زارع در سن ۲۰ سالگی، سال بسیار پرباری را پشت سرگذاشت، وی یک مدال برنز در المپیک توکیو را بدست آورد و توانست از سد کشتی گیران مطرحی همچون طا‌ها آکگول و گنو پتریاشویلی که سابقه مدال طلای المپیک و جهان را دارند گذر کند و عنوان قهرمانی جهانی را از آن خود کند.
البته اتحادیه جهانی لقبی را به امیرحسین زارع نداده است، اما این کشتی گیر با حرکتی پس از قهرمانی رقابت‌های جهانی نروژ انجام داد، لقب پادشاه سنگین وزن را برای خود انتخاب کرده است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین