تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶
plusresetminus
حزب الله:آمار حاکی از تشدید مشکلات روانی ناشی از جنگ و همچنین اعتیاد به مواد مخدر در میان نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی بوده که در اغلب موارد با خودکشی سربازان این رژیم همراه است.
۰
کد مطلب : ۲۶۹۹۱۸
ارتش اسرائیل و سندرم وحشت از حزب الله/ آمار تکان دهنده از خودکشی میان نظامیان صهیونیست

به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،همزمان با تشدید مواضع و ادعاهای توخالی رژیم اشغالگر صهیونیستی  درباره اتخاذ گزینه نظامی ضد تاسیسات هسته‌ای ایران و تلاش این رژیم برای به حاشیه بردن اخبار مذاکرات وین که حاکی از دست برتر ایران در مذاکرات است،  خبر خودکشی یک سرباز صهیونیست به نام «اسحاق تشین» سرباز یگان چترباز ارتش رژیم صهیونیستی که در جنگ جولای 2006 حضور داشت  بازتاب زیادی در رسانه ها پیدا کرد.
منابع خبری گزارش دادند، این سرباز اسرائیلی که از زمان جنگ جولای 2006 تاکنون از مشکلات روانی سختی به دلیل ترس از حزب الله رنج می‌برد، روز  گذشته با 20 ضربه چاقو خودکشی کرد. در حالی که به گفته خواهرش دائما فریاد می زد: «پنجره‌ها را ببندید حزب الله شنود می‌کند».  همچنین خبرهای متعددی که درباره مشکلات روانی سربازان صهیونیست به گوش می رسد گواه روشنی است مبنی بر اینکه ارتش رژیم اشغالگر قادر به پر کردن شکاف‌های موجود در نیروی زمینی خود نیست.
در  آوریل گذشته نیز یک سرباز صهیونیست مقابل مرکز توانبخشی در وزارت جنگ رژیم صهیونیستی خودسوزی کرد.  این سرباز اسرائیلی در جریان جنگ غزه در سال 2014 دچار شوک روانی شدید شده بود.
کارشناسان معتقدند نظامیان اسرائیلی که صهیونیستها اعتماد زیادی به آنها دارند و برای محافظت از جبهه داخلی خود به آنها تکیه کرده‌اند اغلب بیماران روانی هستند یا  از وضعیت بغرنج عصبی رنج می‌برند که همین امر به شدت آنها را به سمت خودکشی سوق می دهد.
مراکز مطالعاتی رژیم‌صهیونیستی در آخرین آماری که در رسانه‌های این رژیم  منتشر کرده‌اند  تاکید می‌کنند که خودکشی اولین و اصلی ترین دلیل مرگ سربازان اسرائیلی  است و در سال 2020  درصد قابل توجهی از تلاش سربازان صهیونیست برای خودکشی به ثبت رسیده است.
گزارش مراکز مطالعاتی رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد تعداد سربازان اسرائیلی که در شرایط سخت روانی به سر می‌برند در سال 2020 به 6 هزار و 215 نفر رسید.  پرونده‌های پزشکی این سربازان نشان می‌دهد که آنها از مشکلات روانی زیادی رنج می برند.  تعداد جلسات روانشناسی برای سربازان صهیونیست بین سال های 2016 تا 2017 از 47 هزار مورد فراتر رفته است و بیشتر این جلسات مربوط به بیماری‌های روانی و افزایش خودکشی در میان نظامیان ارتش رژیم اشغالگر صهیونیستی است.
آمار نشان می‌دهد 58 تن از  نظامیان صهیونیست که در جنگ جولای 2006 با حزب الله لبنان حضور داشتند  تنها چند ماه بعد از پایان این جنگ خودکشی کردند و بعد از آن دور تازه خودکشی سربازان صهیونیست در  4 جنگ بعدی با غزه تشدید شد.
در همین زمینه «حسن لافی»  کارشناس امور رژیم صهیونیستی در گفتگو با وبسایت الخنادق اعلام کرد، در حال حاضر وضعیتی به نام تنش روانی در ارتش اسرائیل وجود دارد که در اغلب موارد منجر به خودکشی سربازان ارتش می شود.
وی افزود، به این وضعیت روانی سربازان صهیونیست «شوک جنگی» گفته می‌شود.  به همین دلیل نظامیان اسرائیلی در جنگ زمینی با مشکلات متعددی مواجه هستند؛ چرا که ورود به این جنگ در وهله اول مستلزم نوعی آمادگی روانی است که سربازان صهیونیست فاقد آن می‌باشند. شوک جنگی از شایع‌ترین بیماری‌های روانی در میان سربازان ارتش رژیم صهیونیستی به ویژه بعد از پایان خدمت نظامیان هست.
مرکز صهیونیستی موسوم به «مرکز اسرائیل برای قربانیان جنگ و ترور»، اضطراب و وضعیت روانی سربازان صهیونیست را این گونه توضیح می‌دهد:  زمانی که شما در معرض یک رویداد آسیب زا قرار می‌گیرید سیستم روانشناختی و عاطفی شما با محرک‌های بیش از حد پر می‌شود و این محرکها در سیستم روانشناختی باقی می مانند.  این مشکل در اغلب موارد درمان نشده و گاهی به شکل اولیه خود باقی می‌ماند. در نتیجه فرد مجدداً این حوادث آسیب زا را در مقابل چشمان خود می بیند و همه صداها و تصاویر و خاطراتی که در سیستم روانشناختی او ثبت شده است بار دیگر در برابر چشمانش ظاهر می شود. در این شرایط فرد تصور می کند که به طور ناگهانی به  او حمله شده  به همین دلیل واکنش نشان می‌دهد.  آمار نشان می‌دهد که از هر 12 سرباز اسرائیلی حداقل 1 سرباز علائم این سندرم را دارند.

حسن لافی،  کارشناس امور رژیم صهیونیستی در ادامه گفتگوی خود با الخنادق اعلام کرد که بیماری روانی سربازان صهیونیست در 3 مورد  تاثیر جدی دارد:
-  مشکلات روانی در میان سربازان صهیونیست تاثیر زیادی بر عملکرد آنها در ارتش و آمادگی برای ورود به جنگ دارد.
- این مشکلات در وهله  دوم منجر به تضعیف ساختار نیروی زمینی و یگانهای رزمی و همچنین بی میلی بسیاری از جوانان صهیونیست برای ورود به این یگانها می‌شود. این واقعیتی است که در داخل ارتش رژیم صهیونیستی به پدیده جدی تبدیل شده است.  موسسه نظامی رژیم صهیونیستی تلاش می‌کنند تا جوانان اسرائیلی را برای ورود به یگان‌های ویژه و حتی یگانهای مستقیم تشویق کند اما آمار نشان می‌دهد که بسیاری از این جوانان بعد از ورود به این یگان‌ها دچار بیماریهای روانی و شوک جنگی شده‌اند.
-  تاثیر سوم بیماریهای روانی سربازان صهیونیست به  جنگی که در آینده در انتظار رژیم صهیونیستی است برمی‌گردد. ضعف نیروی زمینی ارتش رژیم صهیونیستی از جنگ جولای 2006 با حزب الله لبنان  صراحتا مشخص شد و نظامیان این رژیم متوجه شدند که شانسی برای موفقیت در جنگ زمینی ندارند. در مرحله کنونی نیز همچنان این مشکل پابرجاست  و شواهد نشان می‌دهد سربازان اسرائیلی وضعیت روانی مناسب برای ورود به عملیات‌های زمینی را ندارند.
کارشناسان معتقدند این بیماریهای روانی قطعاً مانعی برای ورود رژیم صهیونیستی به جنگ زمینی با گروه‌های مقاومت و همچنین مانع بزرگی برای جذب جوانان صهیونیست در نیروی زمینی ارتش رژیم اشغالگر است.
علاوه بر آن عملیاتهای شهادت طلبانه اخیر فلسطینیان در قدس اشغالی نیز قطعاً روح و روان سربازان صهیونیست را تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ به طوری که موجب می شود این سربازان به مدت زیادی در حالتی از تنش و اضطراب و ترس دائمی به سر ببرند و همین امر بر عملکرد نظامی آنها تاثیر منفی خواهد گذاشت.
بعد از جنگ جولای 2006 رژیم اشغالگر صهیونیستی برای درمان سربازان خود  یک منطقه روستایی را به این منظور اختصاص داد و 900 سرباز صهیونیست که در این جنگ شرکت کرده بودند برای درمان ثبت نام و ده‌ها تن از میان آنها خودکشی کردند. مرکز مربوطه در این روستا برای درمان بیماری‌های روانی سربازان صهیونیست، تلاش می‌کند تا آمار واقعی سربازانی که از شرایط سخت روانی رنج می برد را پنهان کند و در واقع تعداد این سربازان یک راز نظامی برای ارتش رژیم صهیونیستی است.
روزنامه انگلیسی گاردین در گزارشی در سال 2018 اعلام کرد که سربازان سابق ارتش اسرائیل  از این ارتش شکایت کرده و گفتند که  مقامات ارتش این سربازان را بعد از انجام وظیفه خود رها کرده‌اند.
البته بیماری‌های روانی تنها نقصی نیست که سربازان صهیونیست دارند؛ چرا که مراکز مطالعاتی اسرائیل در سال 2017 اعلام کردند  54 درصد از سربازان ارتش این رژیم اعتیاد به مواد مخدر دارند
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین