تاریخ انتشارشنبه ۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۹
plusresetminus
حزب الله:نورموسوی گفت: به منظور تفکیک قائل شدن میان مشترکان پرمصرف در فصول سرد و گرم، جدول تعرفه گذاری پلکانی نیز برای فصل سرد یا گرم تفاوت دارد.
۰
کد مطلب : ۲۶۸۹۷۰
نظام پلکانی تعرفه گاز در زمستان و تابستان متفاوت است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، نورموسوی مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز درباره تعرفه های جدید گاز در بخش های خانگی و صنعتی گفت: براساس قانون بودجه امسال، موظف بودیم برای مشترکانی که تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند، در حد مصرف متعارف، نرخ ها را رایگان کنیم. به همین دلیل، هیئت دولت جدول ۱۲ پلکانی را مصوب کرد که سه پله اول آن را به عنوان مصرف متعارف تشخیص داده و برای این گروه، تعرفه را رایگان کرده و برای سایر گروه هایی که باز هم در این سه پله قرار بگیرند، چون مصرف متعارفی دارند، تغییری را ایجاد نکرده ایم. 
 
او همچنین با بیان این که، ۷۶ درصد مصرف‌کنندگان شامل این مسئله می‌شود، گفت: پله چهارم به میزان ۴۰ درصد و به همین ترتیب، در پله های ۱۲ گانه، هر پله نسبت به پله قبل ۴۰ درصد افزایش قیمت داشته است. پله های بالا، مشترکان بدمصرف هستند. این مشترکان، گروه‌هایی هستند که مصرفشان برای گرمایش نیست و رفاهی محسوب می شود.
 
نورموسوی گفت: مصارف ۱۲ پله چیدمان شده به طوری که در پله دوازدهم، قیمت تعرفه مصرفی ۳۰۰ درصد افزایش داشته؛ یعنی حدود ۴ برابر شده اما با توجه به اینکه این گروه نیز با ۳ پله اول مشترک هستند، به طور میانگین می‌توان گفت که ۲۰۰ درصد افزایش قیمت داشتند.
 
او افزود: از ابتدای آذر ماه طبق این مصوبه، برای بخش خانگی عمل می شود؛ البته مشترکان تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، مجدداً از ابتدای فروردین ماه مشمول معافیت می شوند.
 
نوموسوی تاکید کرد: به منظور تفکیک قائل شدن میان مشترکان پرمصرف در فصول سرد و گرم، جدول تعرفه گذاری پلکانی نیز برای فصل سرد یا گرم تفاوت دارد، مثلا شروع نظام پلکانی در فصل سرد با ۴۱ تومان است؛ در حالی که در فصل گرم، این رقم قبلاً ۱۰۸ تومان بود و اکنون با ۱۲۰ تومان و ۱۵۰ تومان ادامه پیدا می‌کند.
 
این مقام مسئول ادامه داد: برای مشترکان صنعتی، یک ماده قانونی از ابتدای سال اعمال شده که طبق آن، برای مواردی مانند فولاد، پتروشیمی ها و صنایع فلزی، معادل ۳۰ درصد نرخ خوراک پتروشیمی ها تعرفه در نظر گرفته می‌شود و برای سایر صنایع نیز، معادل ۱۰ درصد نرخ خوراک پتروشیمی‌ها اعلام می شود.
 
او با تاکید بر این که نرخ خوراک پتروشیمی ها ماهیانه اعلام می شود و حالت شناوری دارد، گفت: آخرین تعرفه ابلاغی ۳۷۰ تومان است که نسبت به سال قبل که ۱۰۰ تومان بوده، اصلاح نرخ در بخش صنایع هم اعمال شده است.
 
نورموسوی افزود: طبق قانون برای اینکه در بخش خانگی دچار مشکل نشویم، محدودیت‌هایی را برای صنایع فولاد سیمان و پتروشیمی نیز اعمال کرده ایم که ملزم به رعایت آن هستیم و از پنجم آذرماه این محدودیت ها آغاز شده است.

 
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین