تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۷
plusresetminus
حزب الله:سازمان هواشناسی از بارش باران و برف طی امروز تا یکشنبه آینده در ۱۴ استان کشور خبر و نسبت به کاهش ۱۰ درجه‌ای دما، سیلاب و کولاک برف در برخی مناطق هشدار داد.
۰
کد مطلب : ۲۶۸۷۲۵
بارش باران و برف ۵ روزه در ۱۴ استان/ هشدار سیلاب و کولاک برف در برخی مناطق کشور
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، بر اساس تحلیل نقشه‌های همدیدی و آینده‌نگری سازمان هواشناسی امروز با نفوذ جریانات شمالی به غرب سواحل  دریای خزر ابرناکی و بارش در شرق اردبیل، گیلان و مازندران پیش بینی شده است. همچنین در خراسان جنوبی و مناطق جنوبی خراسان رضوی ابرناکی و بارش باران روی می‌دهد.
پنجشنبه بارش در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران و غرب گلستان همراه با کاهش 8 تا 10 درجه‌ای دما ادامه خواهد داشت. در اردبیل و ارتفاعات البرز بارش‌های به صورت برف است.
بعدازظهر پنجشنبه دامنه‌های زاگرس شامل جنوب کرمانشاه، ایلام، لرستان، ارتفاعات شمال خوزستان و چهارمحال و بختیاری ابرناکی و بارش پراکنده پیش بینی می شود.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی جمعه در استان‌های اردبیل، گیلان، کرمانشاه، همدان، شمال لرستان، شرق خوزستان، چهارمحال و بختیاری و شمال کهگیلویه و بویراحمد بارش پراکنده و در شمال شرق کشور وزش باد و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.
شنبه هفته آینده در سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور ابرناکی و بارش خفیف باران خواهیم داشت. روز یکشنبه در اکثر مناطق کشور جو آرام و آسمان صاف خواهد بود.
 طی 2 روز آینده خلیج‌فارس و روز پنجشنبه دریای خزر مواج خواهد بود. همچنین از امروز تا اواسط هفته آینده در اکثر شهرهای صنعتی و پرجمعیت غلظت آلاینده‌های جوی افزایش و کیفیت هوا کاهش می‌یابد.
توصیف سامانه: نفوذ توده هوای سرد و سامانه بارشی
زمان شروع: اواخر وقت چهارشنبه 1400/09/03
زمان پایان: جمعه 1400/09/05
نوع مخاطره: بارش باران همراه با وزش باد، در مناطق با اقلیم گرم با رعدوبرق، در مناطق با اقلیم سرد و ارتفاعات بارش برف و در شمال با کاهش محسوس دما.
منطقه اثر:
چهارشنبه 1400/09/03 : گیلان، شرق اردبیل.
پنجشنبه 1400/09/04 : گیلان، اردبیل، مازندران، غرب گلستان، شمال شرق خوزستان، ایلام، شرق لرستان و جنوب کرمانشاه.
جمعه 1400/09/05 : گیلان، شرق اردبیل، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، کرمانشاه و ایلام.
اثر مخاطره: احتمال آبگرفتگی معابر عمومی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل‌ها، کاهش دید و لغزندگی جاده‌ها، احتمال کولاک برف در گردنه‌های کوهستانی و احتمال تاخیر در پروازها
توصیه: پرهیز از هرگونه رفت وآمد غیر ضروری، بویژه در مسیرهای بین شهری، احتیاط در فعالیتهای کوهنوردی، احتیاط در عبور از حاشیه رودخانه ها و مسیلها
توصیف سامانه: تشدید پایداری هوا
زمان شروع: پنج‌شنبه 1400/09/04
زمان پایان: پنج‌شنبه 1400/09/04
نوع مخاطره: انباشت و افزایش غلظت آلاینده ها همراه با کاهش کیفیت هوا.
منطقه اثر: اصفهان، کرج و تهران.
اثر مخاطره: افزایش محسوس شاخص کیفیت هوا توام با رشد پتانسیل غلظت آلاینده‌ها تا شرایط ناسالم برای تمامی گروه‌های سنی و در صورت عدم رعایت و کنترل منابع آلاینده، احتمال شرایط بسیار ناسالم به ویژه در مناطق پر تردد و صنعتی وجود دارد.
توصیه: مدیریت جهت کاهش تردد خودروها و کنترل فعالیت واحدهای صنعتی، تاکید بر عدم تردد برای تمام گروه‌های سنی و جلوگیری از فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز.
توصیف سامانه: پایداری در جو
نوع مخاطره: افزایش غلطت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا.
منطقه اثر:
چهارشنبه 1400/09/03 : اراک، ارومیه، اصفهان، تبریز، تهران، کرج و مشهد.
پنجشنبه 1400/09/04 : اراک، ارومیه، تبریز و مشهد
اثر مخاطره: افزایش شاخص کیفیت هوا درحد ناسالم برای گروه های حساس و احتمال رشد آن تا ناسالم برای تمام گروه‌ها در مناطق صنعتی و پرتردد در صورت عدم کنترل منابع آلاینده (ثابت و متحرک).
توصیه: پرهیز از ترددهای غیر ضروری، بویژه سالمندان، کودکان و افراد با سابقه بیماری، عدم فعالیت فیزیکی و ورزشی در فضای باز، مدیریت سوخت و زمان فعالیت واحدهای صنعتی در سطح و حومه کلان شهرها.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین