OBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?>OBILE_FOOTER_BLOCK}']['func'] = 'Get_Mobile_Footer'; $conf['{MOBILE_FOOTER_BLOCK}']['prms'] = '0'; ?> غربی‌ها مانع از بازگشت آوارگان سوری به کشور خود می شوند | حزب الله نیوز
تاریخ انتشارچهارشنبه ۳ آذر ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
plusresetminus
حزب الله:وزیر خارجه لبنان با اشاره به کارشکنی غرب در مسیر بازگشت آوارگان سوری به کشور خود، گفت: غربی‌ها مانع از بازگشت آوارگان سوری به کشور خود می شوند.
۰
کد مطلب : ۲۶۸۷۰۶
غربی‌ها مانع از بازگشت آوارگان سوری به کشور خود می شوند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«عبدالله بو حبیب» وزیر خارجه لبنان سخنانی را در خصوص کارشکنی کشورهای غربی در مسیر بازگشت آورگان سوری به سرزمین خود مطرح کرد.
بر اساس این گزارش، وزیر خارجه لبنان در این زمینه گفت: کشورهای غربی مانع از آن می‌شوند که آوارگان سوری به سرزمین خود بازگردند. این کشورها نه تنها حمایتی از بازگشت آوارگان نمی‌کنند بلکه تلاش خود را به کار بسته اند تا آوارگان به سرزمین‌شان بازنگردند.
بوحبیب عنوان کرد: آنچه که واضح به نظر می‌رسد این است که کشورهای غربی به دلیل مواضع خود در قبال دولت دمشق از بازگشت آوارگان به سرزمین خود جلوگیری می‌کنند. ما در طول مدت زمان گذشته شاهد همکاری روسیه برای بازگشت آوارگان سوری به کشور خود بوده ایم.
چندی پیش «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه از رویکرد خصمانه کشورهای غربی در قبال «دمشق» به شدت انتقاد کرد. وی گفت: ما به همراه روسیه تلاش زیادی کرده ایم تا مقدمات بازگشت آوارگان سوری به اراضی خود را فراهم آوریم.
المقداد تصریح کرد: علیرغم تمامی تلاش‌هایی که صورت گرفته است اما کشورهای غربی از طریق دروغ پراکنی و تبلیغات دروغین برای جلوگیری از بازگشت آوارگان سوری به خاک خود تلاش می‌کنند.
وی افزود: موضوع بازگشت آوارگان سوری به کشورشان همچنان با سیاسی کاری شدید و فشار شدید کشورهای غربی مواجه است. وی افزود: فشارهای غربی با هدف کارشکنی در بازگشت بیشتر آوارگان به سوریه است. آنها به دنبال تحقق خواسته‌های سیاسی هستند که با منشور سازمان ملل در تضاد است.
وزیر خارجه سوریه گفت: برخی سازمان‌های بین‌المللی در تشویق سوری‌ها به عدم بازگشت به ویژه از طریق گمراه کردن اوضاع در داخل سوریه، نقش دارند. المقداد تاکید کرد: دولت سوریه تلاش زیادی برای تسهیل در بازگشت آوارگان انجام داده است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین