تاریخ انتشاردوشنبه ۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
plusresetminus
حزب الله:مقامات آمریکا به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که حملات به تاسیسات هسته‌ای ایران بی‌نتیجه بوده و باعث تسریع برنامه هسته‌ای این کشور شده است.
۰
کد مطلب : ۲۶۸۵۷۵
بی‌نتیجه بودن خرابکاری‌ها بر ضد تاسیسات هسته‌ای ایران‌
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،روزنامه «نیویورک تایمز» در گزارشی نوشت که مقامات آمریکایی به رژیم صهیونیستی هشدار داده‌اند که حملات به تاسیسات هسته‌ای ایران نتیجه معکوس می‌دهد و ممکن است باعث تشویق تهران به تسریع فعالیت‌های هسته‌ای‌اش شود.
طبق گزارش مذکور و به نقل از افرادی که نامشان فاش نشده است، مقامات رژیم صهیونیستی هشدارهای یاد شده را با این توجیه که آنها قصدی برای توقف اقدامات خرابکارانه شان در تاسیسات هسته‌ای ایران ندارند، نادیده گرفته‌اند.
نیویورک تایمز در ادامه مدعی شده است که ایران فعالیت‌ها در تاسیساتی که به زعم این نشریه در اثر انفجارهای صورت گرفته توسط عامل اطلاعاتی رژیم صهیونیستی، آسیب دیده بود را به سرعت از سر گرفته است و حتی این تاسیسات را با سانتریفیوژهای جدید که توانایی غنی سازی بالاتری دارند، مجهز کرده است.
گزارش مذبور در ادامه با اشاره به اذعان مقامات آمریکایی درباره توانمندی‌های سایبری ایران، می‌نویسد که مقامات آژانس امنیت ملی و همچنین فرماندهی سایبری آمریکا بر این مسئله صحه می‌گذارند که پیشرفت‌های تهران در زمینه امور و دفاع سایبری به این معنی است که بسیار دشوار است تا حملاتی سایبری بر ضد تاسیسات هسته‌ای این کشور ترتیب داد.
مطابق این گزارش، هدف مقامات کاخ سفید از ادعای بازگشت به برجام این است که آنها این مسئله را در نظر دارند تا ببینند که آیا توافق موقت احتمالی با ایران به امید خریدن زمان برای گفتگو و جلوگیری از لاف‌های رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران، قابل حصول است یا خیر.
گزارش نیویورک تایمز و ادعاهای مربوطه در حالی منتشر می‌شود که چند روز پیش «رابرت مالی» نماینده ویژه آمریکا در امور ایران که برای برخی گفت‌وگوها به منامه، پایتخت بحرین رفته بود، در سخنانی ادعا کرد که ایران به نقطه بدون بازگشت برای احیای توافق هسته‌ای نزدیک شده است.
مالی مدعی شد که به دلیل سرعت پیشرفت ایران، به دست آوردن منافع طرفین برای بازگشت به برجام در حال غیر ممکن شدن است.
این دیپلمات آمریکایی در ادامه افزود: پیشرفت‌های ایران در حال به صدا در آوردن زنگ خطر در سراسر منطقه است و این همان چیزی است که باعث می‌شود ساعت تندتر شده و همه ما بگوییم که زمان برای بازگشت به برجام بسیار کم‌تر شده است.
علیرغم سیاست چماق و هویج آمریکا در قبال مسئله هسته‌ای ایران و گزارش نیویورک تایمز، «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی طی اظهاراتی مدعی شده است که از توافق هسته‌ای گسترده‌تر، مستحکم‌تر و طولانی‌تر با ایران حمایت می‌کند.
آنچه تلویحاً از اظهارات گانتز درباره توافق هسته‌ای ایران بر می‌آید این است که رژیم صهیونیستی دچار انفعالی مفرط در این زمینه شده به طوری که دیگر آلترناتیوی برایش جهت پروژه ایران هراسی با دستاویز برنامه هسته‌ای تهران، باقی نمانده است و آمریکایی‌ها نیز، با اشراف بر این مسئله، مطابق ادعاهای رابرت مالی که در بالا به آنها اشاره شد، در تلاش هستند تا چالش‌های متعدد بر سر راه تهران ایجاد نمایند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین