تاریخ انتشاريکشنبه ۳۰ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۷
plusresetminus
حزب الله: یک متخصص ویروس‌شناسی گفت: در صورتی که بیمار دارویی مصرف می‌کند، پس از تزریق واکسن نباید خودسرانه داروی خود را قطع کند و حتما باید با پزشک معالج مشورت کند.
۰
کد مطلب : ۲۶۸۴۱۹
عوارض واکسن کرونا تا چه مدت باقی می‌مانند؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دکتر آذرخش آذران با اشاره به مراقبت‌های لازم پس از دریافت واکسن، گفت: پس از دریافت واکسن کرونا، فرد باید در منزل استراحت و مایعات زیادی مصرف کند و از فعالیت فیزیکی شدید نیز پرهیز شود.
وی با بیان اینکه حمام کردن پس از تزریق واکسن مانعی ندارد، افزود: پس از دریافت واکسن ممکن است عوارضی مانند تب و لرز، احساس خستگی، کوفتگی و بدن درد بروز پیدا کند که عوارض نگران‌کننده‌ای نیستند و فرد پس از ۷۲ ساعت بهبود پیدا می‌کند. اخیرا برخی منابع اعلام کرده‌اند که ممکن است این عوارض در برخی افراد تا هفت روز ادامه پیدا کند و در برخی افراد نیز هیچ عارضه‌ای نداشته باشد.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز عنوان کرد: قبل از دریافت واکسن نباید از داروهایی مانند استامینوفن و آنتی هیستامین و داروهای ضدالتهاب غیراستروئیدی استفاده شود زیرا ممکن است مصرف این داروها روند تشکیل آنتی‌بادی را با مشکل مواجه کند اما پس از دریافت واکسن، مصرف این داروها ممانعتی ندارد.
وی افزود: در صورتی که بیمار دارویی مصرف می‌کند، پس از تزریق واکسن نباید خودسرانه داروی خود را قطع کند و حتما باید با پزشک معالج مشورت کند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین