تاریخ انتشارشنبه ۲۹ آبان ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۸
plusresetminus
حزب الله:یک مشاور حقوقی در عربستان سعودی گفت حذف یک فرد از گروهی در واتساپ محکومیت نقدی و زندان در پی دارد اما وکیلی دیگر این ادعا را رد کرد.
۰
کد مطلب : ۲۶۸۳۴۱
حذف عضوی از گروه های واتساپ در عربستان زندان و جریمه مالی دارد؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، یک مشاور حقوقی در عربستان سعودی گفت که حذف یک فرد از گروهی در پیام رسان واتساپ ممکن است منجر به محکومیت زندان و جریمه مالی هنگفتی شود که باعث سروصدا در میان کاربران در این کشور شد. احمد عجب مشاور حقوقی تایید کرد که ممکن است سعودی‌ها از این اقدام به ظاهر بی ضرر، صدماتی جدی ببینند.
عجب به یک بند در قانون مبارزه با جرایم سایبری در عربستان سعودی اشاره کرد که می‌گوید هرکس از طریق فناوری اطلاعات به دیگران تهمت بزند و به آن‌ها آسیب برساند، مشمول جریمه نقدی و حبس می‌شود. وی افزود: "فردی که از گروه واتساپ حذف شده است می‌تواند به مراجع ذیربط کشور شکایت کند و فرد مسئول حذف ممکن است به یک سال حبس و ۵۰۰ هزار ریال جریمه نقدی (معادل حدود ۱۳۳ هزار دلار آمریکا) محکوم می‌شود."
وی خاطرنشان کرد: "حذف یک فرد از گروهی در پیام رسان محبوب واتساپ می‌تواند منجر به آسیب اخلاقی شود و موقعیت او را پایین بیاورد. "
لوگو واتساپ
روزنامه سعودی الوطن گزارش داد که صحبت‌های این مشاور حقوقی زنگ خطر را در میان کاربران سعودی واتساپ به صدا درآورد، زیرا بسیاری از آنها گروه‌های مربوط به این برنامه را از ترس مجازات قضایی بستند.
فواز الدخیل وکیل دادگستری به همین روزنامه گفته است که توضیحات عجب نابجا و اغراق آمیز است و افزود که متن قانون مبارزه با جرایم سایبری شامل حذف از گروه‌های واتساپ نمی‌شود.
خالد المحمدی، یکی دیگر از وکلای این کشور تأیید کرد که کاربران واتساپ می‌توانند برای هرگونه خسارتی که متحمل شده اند در دادگاه مدنی شکایت کند و هیچ مجازات کیفری برای حذف اعضا از گروه‌های این پیام رسان وجود ندارد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین