تاریخ انتشاردوشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۰
plusresetminus
حزب الله:صفحه اینستاگرامی منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: من این را می‌خواهم عرض کنم که در منزل خودِ من، همه افراد، بدون استثنا، هرشب در حال مطالعه خوابشان می‌برد. خود من هم همین‌طورم. نه این‌که حالا وسط مطالعه خوابم ببرد. مطالعه می‌کنم؛ تا خوابم می‌آید، کتاب را می‌گذارم و می‌خوابم. همه افراد خانه ما، وقتی می‌خواهند بخوابند حتماً یک کتاب کنار دستشان است. من فکر می‌کنم که همه خانواده‌های ایرانی باید این‌گونه باشند. توقّع من، این است.
۰
کد مطلب : ۲۶۷۹۹۲
توصیه رهبر معظم انقلاب درباره کتاب و کتابخوانی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، صفحه اینستاگرامی منتسب به دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری به نقل از ایشان نوشت: من این را می‌خواهم عرض کنم که در منزل خودِ من، همه افراد، بدون استثنا، هرشب در حال مطالعه خوابشان می‌برد. خود من هم همین‌طورم. نه این‌که حالا وسط مطالعه خوابم ببرد. مطالعه می‌کنم؛ تا خوابم می‌آید، کتاب را می‌گذارم و می‌خوابم. همه افراد خانه ما، وقتی می‌خواهند بخوابند حتماً یک کتاب کنار دستشان است. من فکر می‌کنم که همه خانواده‌های ایرانی باید این‌گونه باشند. توقّع من، این است.
باید پدرها و مادرها، بچه‌ها را از اوّل با کتاب محشور و مأنوس کنند. حتّی بچه‌های کوچک باید با کتاب اُنس پیدا کنند.
باید خریدِ کتاب، یکی از مخارج اصلی خانواده محسوب شود. مردم باید بیش از خریدن بعضی از وسایل تزییناتی و تجمّلاتی - مثل این لوسترها، میزهای گوناگون، مبلهای مختلف و پرده و... -، به کتاب اهمیّت بدهند.
اوّل کتاب را مثل نان و خوراکی و وسایل معیشتی لازم بخرند؛ بعد که این تأمین شد به زواید بپردازند.
توصیه رهبرانقلاب درباره کتاب و کتابخوانی
     
منبع : مشرق
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین