تاریخ انتشاريکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۳
plusresetminus
حزب الله: نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بیانیه ای از اقدام دیوان محاسبات کشور در ارائه زودهنگام گزارش تفریغ بودجه به مجلس تقدیر کردند.
۰
کد مطلب : ۲۶۵۷۳۶
نمایندگان از اقدامات تحول گرای دیوان محاسبات تقدیر کردند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در جلسه علنی امروز (یکشنبه ۲۵ مهرماه) مجلس شورای اسلامی بیانیه نمایندگان مجلس شورای اسلامی در تقدیر از اقدامات دیوان محاسبات کل کشور قرائت شد.
متن این بیانیه به شرح زیر است:
بسمه تعالی
ریاست محترم مجلس شورای اسلامی
سلام علیکم
احتراماً همان گونه که مستحضرید، دیوان محاسبات کشور به عنوان بازوی نظارتی مجلس و منتخبین ملت در نظارت بر حسن اجرای قانون، وظیفه خطیر پاسداری از بیت المال را برعهده داشته و بر همین اساس در اجرای اصل ۵۵ قانون اساسی، بند ج ماده یک قانون دیوان محاسبات کشور و بند یک ماده ۲۱۹ آئین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی گزارش تفریغ بودجه ۱۳۹۹ کل کشور را که حاوی عملکرد یک ساله دولت به انضمام نظرات کارشناسی و پیشنهادات دیوان است، چهار ماه زودتر از موعد مقرر قانونی و علیرغم محدودیت‌های ناشی از بیماری کرونا، جهت بهره برداری نمایندگان در زمان بررسی و تصویب لایحه بودجه ۱۴۰۱ کل کشور تقدیم مجلس شورای اسلامی کرد.
مضافاً اینکه ارائه گزارش عملکرد اجرای قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور در مقاطع دو ماهه نیز که مورد تقاضای مجلس بود، دستاورد نوینی توسط دیوان محاسبات کشور است که به لطف الهی و تلاش‌های مجاهدانه همکاران خدوم دیوان محقق شده است.
بدین وسیله مراتب تقدیر و تشکر خود را از اقدام هوشمندانه و تحول گرای ریاست دیوان محاسبات کشور و مسئولان و همکاران تلاشگر آنان اعلام می‌داریم.
گفتنی است این بیانیه به امضای ۲۷۸ نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسیده است.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین