تاریخ انتشارپنجشنبه ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸
plusresetminus
حزب الله: ​​وزیر دفاع تایوان در بحبوحه افزایش تنش‌ها در تنگه تایوان که نگرانی بین‌المللی را برانگیخته است، گفت که تایوان آغازگر جنگ با چین نخواهد بود، بلکه از خود دفاع می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۶۵۴۷۸
وزیر دفاع تایوان: آغازگر جنگ با چین نخواهیم بود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، چیو کو-چنگ، وزیر دفاع تایوان در جلسه کمیته پارلمان تایوان گفت: آنچه واضح‌ است این است که تایوان مطلقا آغازگر جنگ نیست ، اما اگر تحرکاتی رخ دهد ما با دشمن با آمادگی کامل روبرو خواهیم شد.
وزیر دفاع تایوان هفته گذشته گفت که تنش‌های نظامی با چین ، که تایوان را قلمرو خود می‌داند، در بدترین حالت خود در بیش از ۴۰ سال گذشته قرار دارد و افزود که چین قادر خواهد بود تا سال ۲۰۲۵ به یک حمله "تمام عیار" دست بزند.
وزارت دفاع تایوان در گزارشی به پارلمان پیش از حضور چیو در برابر نمایندگان مجلس به چین هشدار داد که در صورت نزدیک شدن نیروهایش به جزیره ، اقدامات متقابل شدیدی در پیش خواهد گرفت.
وزیر دفاع تایوان گفت: هدف آنها از یک سو فشار بر تایوان است ، و از سوی دیگر این است که به دیگران بگویند که ما توانایی ترساندن و جلوگیری از دخالت نیروهای خارجی را داریم.
چین روز چهارشنبه فعالیت‌های نظامی خود را اقدامی "عادلانه" برای حفاظت از صلح و ثبات خواند و بار دیگر "تبانی" تایوان با نیروهای خارجی - اشاره‌ای تلویحی به ایالات متحده - را در ایجاد تنش متهم کرد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین