تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۳
plusresetminus
حزب الله: رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری کرج از اجرای سیستم‌های آبیاری نوین با راندمان بالا در محدوده‌های شمال غربی و جنوب غربی این کلانشهر خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۶۵۳۷۸
فضای سبز پیرامون کرج توسعه یافته است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،پیمان بضاعتی پور اظهار کرد: با تلاش بی وقفه واحد آب و تاسیسات سازمان، با هدف آبیاری عرصه‌های فضای سبز و توسعه جنگلکاری پیرامون شهر با استفاده از آب خام، سیستم‌های آبیاری نوین با راندمان بالا در محدوده های شمال غربی (لشگر ۱۰ سید الشهدا) و جنوب غربی (حلقه دره) اجرایی شده است.
وی اضافه کرد: اهمیت توسعه کمربند سبز پیرامون شهر به منظور جلوگیری از گرد و غبار و کاهش آلودگی هوا بر کسی پوشیده نیست.
وی ادامه داد: توسعه فضای سبز و لزوم تامین آب مورد نیاز آن از یک سو و کاهش نزولات جوی و بروز پدیده خشکسالی‌های اخیر و کمبود منابع آب خام فضای سبز از سوی دیگر، تامین آب مورد نیاز عرصه‌های فضای سبز توسعه یافته را با مشکل مواجه کرده است.
بضاعتی پور تاکید کرد: پروژه توسعه جنگلکاری پیرامون شهر کرج در سال گذشته و نیمه اول سال جاری در عرصه‌های فضای سبز شمال غربی (لشگر ۱۰ سید الشهدا) و جنوب غربی (حلقه دره) اجرا شد.
وی توضیح داد: در همین راستا واحد آب و تاسیسات سازمان سیما، منظر و فضای سبز به منظور آبیاری عرصه‌های فضای سبز پروژه مذکور نسبت به تامین منابع آب خام و طراحی و اجرای خطوط انتقال، شبکه توزیع و سیستم آبیاری اقدام کرده است.
این مسئول گفت: اقداماتی از قبیل شناسایی و استحصال منابع آب غیر شرب منطقه، اجرای خطوط انتقال آب خام و شبکه توزیع و اجرای سیستم آبیاری قطره ای و ... باعث آبیاری تمامی عرصه‌های فضای سبز به مساحت ۳۰۰ هکتار با استفاده از آب خام و عدم استفاده از آب شرب آبیاری و همچنین کاهش مصرف آب به سبب اجرای سیستم‌های آبیاری نوین با راندمان بالا شده است.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین