تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۱۷
plusresetminus
حزب الله:متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد گفت: یکی از شایع‌ترین علل وقوع سرگیجه در افرادی که سابقه میگرن دارند، میگرن وستیبولار است.
۰
کد مطلب : ۲۶۵۳۵۲
آیا مدام دچار سرگیجه می‌شوید؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،نوشین یمانی در رابطه با میگرن وستیبولار، اظهار کرد: میگرن وستیبولار (vestibular-migraine) یک مشکل سیستم عصبی است که باعث سرگیجه مکرر در افرادی که سابقه میگرن دارند، می‌شود و یکی از شایع‌ترین علل وقوع سرگیجه است.
وی با بیان اینکه حملات سرگیجه و عدم تعادل ممکن است قبل، حین و یا بعد از سردرد در افراد مبتلا به میگرن وستیبولار بروز کند، افزود: میگرن وستیبولار همیشه الزاما با سردرد همراه نبوده و منشا علائم سرگیجه و اختلال تعادل گوش داخلی است.
این پزشک با بیان اینکه میگرن وستیبولار در خانم‌ها شایع‌تر از آقایان است، تصریح کرد: سن متوسط بروز سرگیجه حدود چهل سالگی بوده اما امکان دارد کودکان نیز دوره‌های میگرن وستیبولار را تجربه کنند.
متخصص مغز و اعصاب و فلوشیپ سردرد در رابطه با علائم میگرن وستیبولار، خاطرنشان کرد: احساس شناور بودن، تشدید سرگیجه با حرکت، مشکلات تعادل، سرگیجه‌ای که پنج دقیقه یا سه روز طول می‌کشد، حساسیت به نور و صدا، احساس منگی و سبکی سر، تهوع و استفراغ  و سردردهای یک طرفه و ضربان‌دار که با فعالیت تشدید می‌شوند از جمله علائم میگرن وستیبولار است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین