تاریخ انتشاردوشنبه ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۲
plusresetminus
حزب الله:معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج گفت: مناسب‌سازی معابر با برگزاری جلسات منظم و مستمر از سوی مناطق دهگانه در حال پیگیری است.
۰
کد مطلب : ۲۶۵۱۹۲
مناسب‌سازی معابر و فضاهای شهری در دست اقدام است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،احداله احمدی پرگو در دومین جلسه ستاد مناسب‌سازی شهرداری کرج که با حضور معاونان حمل‌ونقل ترافیک و فنی عمرانی و معاونین شهرسازی در مناطق ده گانه برگزار شد، ضمن تذکر به معاونین شهرسازی و عمرانی مناطق در خصوص اعمال ضوابط مناسب‌سازی در سطح شهر، افزود: یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی که در حوزه مناسب‌سازی وجود دارد، عدم نظارت مناسب و مستمر بر روی پلاک‌های ثبتی در حال احداث و بروز تخلف در آن‌ها است.
وی ادامه داد: در خصوص عدم نظارت مستمر بر روی پلاک‌های ثبتی در حال احداث، می‌بایست تمهیدات لازم پیرامون انجام بازدیدهای ادواری توسط مأمورین مناطق شهرداری از پلاک‌های ثبتی در حال احداث و کنترل کدهای ارتفاعی ارائه‌شده توسط مهندسین نقشه‌بردار، همچنین دسترسی توسط مهندس معمار جهت رعایت ضوابط و مقررات مناسب‌سازی، معمول شود.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری کرج اضافه کرد: همچنین کلیه معابر بهسازی شده در سطح مناطق باید با رعایت ضوابط و دستورالعمل‌های مناسب‌سازی باشند که جهت نظارت و کنترل بر حسن انجام این امر به‌صورت مستمر، معاونین عمرانی و ترافیک مناطق می‌بایست پروژه‌های در دست احداث طرح را پایش کنند.
پرگو عنوان کرد: شهرداری کرج در راستای تأمین بستر کالبدی مناسب برای حضور فعال افراد و ایجاد فرصت‌های مساوی برای اقشار مختلف در جابجایی و دسترسی به ساختمان‌های عمومی و فضاهای شهری در نظر دارد نرم‌افزاری جهت مشخص کردن معابر و فضاهای عمومی قابل‌دسترسی برای افراد دارای معلولیت تهیه کند.
وی افزود: ‌اجرای ضوابط و مقررات جهت افزایش حضور پذیری معلولین و تقویت جایگاه واقعی این افراد در جامعه مستلزم شکل‌گیری عزم و همیاری ملی و به‌کارگیری ظرفیت کلیه آحاد مردم است، لذا انتظار می‌رود همه دستگاه‌ها و سازمان‌های ذی‌ربط ازجمله سازمان نظام‌مهندسی ساختمان استان البرز و سازمان بهزیستی با اهتمام ویژه و بهره‌گیری از دانش و ضوابط و مقررات مصوب بیش‌ازپیش بتوانند در این مسیر گام بردارند.
منبع : پایگاه خبری کرج امروز
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین