تاریخ انتشارشنبه ۱۷ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
plusresetminus
حزب الله:فرمانده نیروی انتظامی رمز موفقیت پلیس در ایران را روحیه انقلابی و مردمی بودن دانست و گفت: بسیاری از کشورها با داشتن بهترین امکانات و تجهیزات موفق نمی‌شوند چرا که روحیه معنوی و مردمی نداشته و جان انساها برایشان مهم نیست.
۰
کد مطلب : ۲۶۵۰۳۷
مشکل امنیتی در مرزهای شمال غربی نداریم/ باید در خدمت مردم باشیم
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، سردار حسین اشتری در نخستین روز از هفته ناجا که با مراسم صبحگاه یگان‌های مختلف نیروی انتظامی در ستاد ناجا برگزار شد، گفت: امسال هفته ناجا را با شعار پلیس هوشمند، امنیت پایدار آغاز کردیم. نیروی انتظامی به عنوان یک نیروی مردمی افتخارش این است که وظیفه‌ای استقرار نظم و امنیت است و همگان می‌دانند که بالاترین نعمت در یک کشور امنیت و سلامت است.
وی با بیان این‌که پلیس با جان و دل برای تامین امنیت در کشور تلاش می‌کند، اظهار کرد: امروز سبزپوشان نیروی انتظامی جان خود را برای تامین امنیت فدا می‌کنند و البته خدا را شاکر هستیم که برای تامین امنیت مردم به طور شبانه روزی خدمت می‌کنیم.
اشتری با بیان این‌که پلیس در تمام نقاط کشور از نقاط مرزی تا مرکز کشور از روستاها تا جاده‌ها و در تمام ساعات حضور دارند، گفت: چشمان بیدار و تیزبین ماموران انقلابی و شجاع پلیس امنیت را برای مردم به ارمغان آورده‌اند.
وی با بیان این‌که نیروی انتظامی در راه حفظ امنیت کشور بیش از ۱۳ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز را تقدیم کرده است، تصریح کرد: همچنان نیز ما شاهدیم که هر چند روز یکبار یکی از همکاران ما در درگیری و مقابله با مجرمان و گروه‌های اشرار به درجه شهادت می‌رسند اینها نشان می‌دهد که ماموران پلیس آمادگی نثار جان خود را برای امنیت در کشور دارند.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به دو نعمت امنیت و سلامت در کشور اظهار کرد: امنیت امروز به برکت اقدامات انجام شده در اختیار ملت بزرگ ایران قرار گرفته است و ما امنیت بسیار خوبی داریم که باید هر روز آن را ارتقاء داده و از آن حراست کنیم.
پلیس هوشمند می‌تواند امنیت را ارتقاء بخشد
فرمانده ناجا ادامه داد: امسال بر هوشمندی پلیس تاکید کردیم چرا که پلیس هوشمند می‌تواند امنیت را ارتقاء بخشد و با استفاده از تجهیزات مدرن و آموزش‌های بروز رضایتمندی مردم را افزایش داده و خدمات بهتری ارائه کنیم یکی از اهداف و دستاوردهای ما باید رسیدن به پلیس هوشمند باشد.
اشتری با بیان این‌که تا رسیدن به نقطه مطلوب و آنچه که مدنظر فرمانده معظم کل قواست، فاصله داریم، گفت: باید به پلیس تراز انقلاب اسلامی برسیم و در این خصوص لازم است تا گام‌های بزرگی برداریم.
وی نیروی انتظامی را نیرویی برآمده از مردم توصیف کرد و گفت: در بسیاری از کشورها ما شاهد آن هستیم که پلیس‌شان بهترین امکانات و تجهیزات را دارند اما به موفقیت جدی نمی‌رسند و آنها بعد از ۲۰ سال حضور در افغانستان با سرشکستگی و حقارت این کشور را ترک می‌کنند. کشورهایی که مدعی هستند می‌توانند جهان را تسخیر کنند و بالاترین ارتش و تجهیزات دنیا را دارند موفق نیستند چرا که به روحیه بعد از این و مردمی پلیس توجه نکرده‌اند و جان انسان‌ها نیز برایشان مهم نیست به همین دلیل این طور شکست خورده و مفتضحانه از کشور افغانستان فرار می‌کنند.
وی با بیان این‌که پلیس ایران باید با روحیه انقلابی و مردمی در خدمت مردم باشد، تصریح کرد: لازم است آموزش‌ها را ارتقاء دهیم و با استفاده از بهترین مربیان و نیروها به سمت حرفه‌ای گرایی و تخصصی شدن حرکت کنیم.
اشتری در بخش دیگری از صحبت‌های خود از هفته نیروی انتظامی به عنوان یک فرصت برای خدمت بیشتر به مردم یاد کرد و گفت: باید با یک هدف گذاری و نقشه راه درست گام‌های بلندی برداریم.
وی به اقدامات نیروی انتظامی در یکسال اخیر پرداخت و گفت: پلیس در زمان شیوع ویروس کرونا نقش بسیار پررنگی برعهده داشت و از همان ساعات اولیه ورود این ویروس به کشور نیروی انتظامی کار خود را شروع کرد و امروز نیز این اقدامات ادامه دارد و در طرح‌های مختلفی از برخورد با احتکار و سودجویان گرفته تا اجرای طرح‌ها و محدودیت‌ها، انجام واکسیناسیون، کمک به درمان بیماران و غیره حضور داشتند.
اشتری به برگزاری انتخابات در خردادماه امسال اشاره کرد و گفت: تامین امنیت انتخابات یکی از بزرگترین اقدامات و ماموریت‌های ما در سال جاری بود. در این مقطع حساس که برخی برای هجمه امنیت تلاش می‌کردند انتخابات ریاست جمهوری، شورای شهر و میان دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در امنیت کامل برگزار شد و ماموران ما در این عرصه نیز خوش درخشیدند.
وی به اقدامات پلیس امنیت اقتصادی اشاره کرد و گفت: این پلیس نیز در یکسال گذشته اقدامات خوب و قابل توجهی انجام داده و انبارهای سودجویان و مبتکران را شناسایی و با آن برخورد کرده است. پلیس فتا نیز با افزایش اشراف اطلاعاتی خود رصد خوب و کاملی بر فضای مجازی داشته است.
فرمانده نیروی انتظامی با بیان این‌که در نیمه دوم سال باید آمادگی خود را حفظ کرده و ارتقاء دهیم، اظهار کرد: باید آمادگی برگزاری و تامین امنیت را برای هر مراسم ملی داشته باشیم.
هیچ مشکل امنیتی در مرزهای شمال غربی نداریم
فرمانده ناجا همچنین در حاشیه مراسم با حضور در جمع خبرنگاران گفت که هیچگونه مشکل امنیتی در مرزهای شمال غربی کشورمان وجود ندارد ومرزبانان در حال حراست از مرز هستند.
وی همچنین از ارسال و اعزام تجهیزات و نیروهای جدید به مرزها نیز خبر داد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین