تاریخ انتشاريکشنبه ۲۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۹
plusresetminus
حزب الله:دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع لبنی خراسان رضوی گفت: اگر نرخ شیر خام در حد قیمت مصوب که ۶ هزار و ۴۰۰ تومان است باقی بماند، می‌توان به ثبات قیمت محصولات لبنی در آینده امیدوار بود.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۶۷۲
واکاوی علت گرانی لبنیات در بازار/ اعلام قیمت‌های جدید تا دو ماه آینده/ تولیدات قبل مشمول گرانی نمی‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،«مهدی هدایت‌نیا»  اظهار داشت: محصولات لبنی براساس مصوبه جدید سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به صورت متوسط 60 درصد گران شده است و قیمت‌های جدید از یک تا دو ماه بعد در بازار ملموس خواهد بود. بر این اساس، محصولاتی که تولید قبل هستند، به هیچ عنوان مشمول گرانی‌های جدید نمی‌شوند.
وی افزود: وقتی قیمت شیر خام افزایش یابد، سبب افزایش هزینه تمام شده محصولات لبنی می‌شود؛ بنابراین اگر نرخ شیر خام در حد قیمت مصوب که 6 هزار و 400 تومان است باقی بماند، می‌توان به ثبات قیمت محصولات لبنی در آینده امیدوار بود.

دبیر اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان صنایع لبنی خراسان رضوی با بیان اینکه دولت، قیمت مصوب چربی شیر را 80 تومان اعلام کرده است، گفت: تولیدکنندگان محصولات لبنی، چربی شیر را 80 تومان خریداری می‌کنند و 60 تومان می‌فروشند. این مسئله سبب شده است در استان 8 هزار تن ذخیره چربی، کره و خامه به ارزش 20 میلیون دلار داشته باشیم. از این رو به دنبال مجوز صادرات هستیم تا مشکل تولیدکنندگان برطرف شود.
هدایت‌نیا تصریح کرد: اگر دولت به اقشار کم درآمد یارانه مستقیم دهد و بگذارد که عرضه و تقاضا وضعیت بازار را تعیین کند، وضعیت تولیدکنندگان محصولات لبنی بهتر می‌شود.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین