تاریخ انتشارچهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
plusresetminus
حزب الله:جنگل‌ها و مراتع کوه نیر لوداب از توابع شهرستان بویراحمد طعمه حریق شده و به دلیل وزش شدید باد هر لحظه فوران می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۳۰۵
ادامه سریال نابودی جنگل‌های زاگرس/ شعله‌ها بی‌رحمانه به‌جان بلوط‌های کوه "نیر" افتاده‌اند
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، ساعت 20 روز 23 شهریورماه آتش به جان جنگل‌ها و مراتع کوه نیر بخش لوداب از توابع شهرستان افتاد و به دلیل وزش باد هر لحظه بر شدت آتش سوزی اضافه می‌شود.
بنا به گفته خبرنگار تسنیم در لوداب به دلیل سخت گذر و صخره‌ای بودن کوه مهار آتش سوزی با سختی همراه بوده و تاکنون تلاش ماموران منابع طبیعی و نیروهای مردمی بدون نتیجه بوده است.
شدت آتش سوزی به گونه‌ای بوده که در صورت ادامه این روند شاهد یک بحران خواهیم بود و باید هنگام سپیده دم بفکر اعزام بالگرد به منطقه باشند.
استان کهگیلویه و بویراحمد حدود یک میلیون و 500 هزار هکتار مساحت دارد که از این میزان یک میلیون و 426 هزار و 300 هکتار یعنی حدود 90 درصد آن، اراضی ملی بوده که 873 هزار و 600 هکتار جنگل و 552 هزار و 700 هکتار آن را مرتع تشکیل می‌دهد و در واقع 20 درصد جنگل‌های زاگرس در این استان واقع شده است.

از ابتدای امسال تاکنون بیش از 40 فقره آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع این استان رخ داده که به بیش از یک هزار و 250 هکتار جنگل و مرتع خسارت وارد کرده است.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین