تاریخ انتشارسه شنبه ۲۳ شهريور ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۵
plusresetminus
حزب الله:در دیدار رئیس ستاد مرکزی اربعین کشورمان با نخست‌وزیر عراق، ۸ محور مهم مرتبط با مراسم اربعین مورد پیگیری و تاکید قرار گرفت.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۱۸۹
تأکید ذوالفقاری بر امکان انتقال نیازمندی‌های موکب‌داران از مرزهای زمینی به عراق
 به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در دیدار حسین ذوالفقاری معاون وزیر کشور و رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران با نخست‌وزیر عراق که در جریان سفر الکاظمی به تهران روی داد، موضوعات مهم مرتبط با مراسم پیاده‌روی اربعین حسینی مورد تبادل نظر طرفین و پیگیری از سوی طرف ایرانی، قرار گرفت.

ذوالفقاری در این دیدار، امکان صدور مجوز برای انتقال نیازمندی‌های موکب‌داران ایرانی از طریق مرزهای زمینی، امکان کاپوتاژ خودروهای امداد و نجات هلال احمر و حذف تست PCR در زمان صدور روادید و جایگزینی آن با ارائه تست منفی PCR در هنگام ورود به فرودگاه‌های ایران برای سفر به عراق را مورد تأکید و پیگیری قرار داد.
قطعی و نهایی کردن سهمیه زائرین ایرانی برای شرکت در مراسم اربعین و راه‌های کاهش هزینه سفر، از دیگر محورهای مورد تأکید در این دیدار بود که مورد توجه قرار گرفت.
ذوالفقاری در این دیدار، با اشاره به اهمیت زائدالوصف هماهنگی طرفین در اجرای مقررات بهداشتی، تعیین و اعلام پروتکل‌های بهداشتی مشترک بین دو کشور را خواستار شد.
رئیس ستاد مرکزی اربعین جمهوری اسلامی ایران در دیدار  با نخست‌وزیر عراق، هم‌چنین همکاری بیشتر طرف عراقی برای فعالیت شرکت‌های هواپیمائی ایرانی در ایام اربعین را مطرح و پیگیری کرد.
در این دیدار، نهایتاً مقرر گردید نمایندگان ستاد مرکزی اربعین با دفتر نخست‌وزیری عراق، ظرف 24 ساعت آینده همه موارد را مشخص و پس از هماهنگی، اجرایی نمایند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین