تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴
plusresetminus
حزب الله:دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا مجددا به دولت جو بایدن از بابت اجرای آشفته خروج از افغانستان حمله کرده و گفت که تجهیزات نظامی رها شده آمریکا در افغانستان ممکن است از سوی چین و روسیه هدف مهندسی معکوس قرار بگیرند.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۱۳۶
هشدار ترامپ درخصوص مهندسی معکوس تجهیزات نظامی رها شده در افغانستان توسط روسیه و چین
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در مصاحبه‌ای با شریل اتکینسون، مجری آمریکایی به آنچه که روند خروج "ناشایسته" از افغانستان خواند حمله کرده و مدعی شد که رقبای آمریکا می‌توانند از تجهیزات نظامی این کشور که در افغانستان رها شدند، بهره برداری کنند.
ترامپ عنوان کرد: حالا من می‌گویم چطور آنها می‌توانند این تجهیزات را به دست بیاورند و من تضمین می‌کنم که چین و روسیه تا کنون هلی کوپترهای آپاچی ما را به دست آورده و قطعه قطعه باز کرده تا بفهمند آنها دقیقا چطور ساخته شده‌اند. آنها با فاصله زیادی بهترین در جهان هستند. و آنها دارند آنها را از هم باز می‌کنند تا بتوانند دقیقا همان تجهیزات را بسازند. آنها در این کار بسیار خوب هستند. این یک افتضاح است.
این رئیس جمهور سابق آمریکا تلاش کرد اینکه جنگ آمریکا در افغانستان پایان یافته را زیر سوال ببرد. او همچنین از ورود تعداد زیاد پناهجویان افغان به آمریکا بعد از اجرای عملیات خروج انتقاد کرده و این که آنها واقعا "مترجم" باشند را زیر سوال برد.
ترامپ اظهار کرد: من نمی‌دانم چون شما با کسانی مواجه هستید که به سراسر جهان می‌روند و هم اکنون در سراسر جهان پیاده میشوند و هیچ کس نمیداند آنها واقعا چه کسی هستند. اینها مترجمانی نیستند که ما جذب کردیم. اینها کسانی هستند که با شتاب به هواپیماها هجوم بردند و آنها خیلی علاقه داشتند که وانمود کنند که دارند کارشان را خوب انجام می‌دهند.
این رنیس جمهور سابق آمریکا همچنین در ادامه این مصاحبه عنوان کرد که این پناهجویان "شاید تروریست باشند" چون "آنها بسیار قوی و در سوار شدن به هواپیما بسیار پر انرژی بودند".
فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا برآورد کرده که دست کم 170 قطعه از تجهیزات ارتش آمریکا در پی خروج سربازان آمریکایی از افغانستان در این کشور رها شدند. به گفته ژنرال کنت مک کنزی، فرمانده واحد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا، اکثر این قطعات غیرعملیاتی شده یا کارکرد نظامی خود را از دست داده بودند.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین