تاریخ انتشاردوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹
plusresetminus
حزب الله:آشتیانی گفت: ظرفیت تولید واکسن فخرا در پاییز به پنج میلیون دز در ماه خواهد رسید و تا پایان سال بیست میلیون دز واکسن را تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۱۰۲
آغاز مرحله سوم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا/ تحویل بیست میلیون دز واکسن تا پایان سال
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، امیر محمد رضا آشتیانی وزیر دفاع در مراسم کارآزمایی بالینی واکسن فخرا و صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن فخرا که در سالن ولایت ورزشگاه سازمان صنایع دفاع برگزار شد، اظهار کرد: وزارت دفاع در زمینه توسعه پدافند زیستی که کشور‌ها را تهدید خواهد کرد اقدامات درخشانی انجام داده و تولید واکسن فخرا در راستای همین موضوع بوده است.
او با اشاره به اینکه تا پایان سال بیست میلیون  واکسن را تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم، گفت:  در فاز اول واکسن فخرا به ۱۳۵ نفر، فاز دوم به ۵٠٠ و در فاز سوم به ۴٠ هزار نفر واکسن فخرا تزریق می‌شود. پلتفرم واکسن فخرا از نوع ویروس کشته شده است. ظرفیت تولید واکسن در پاییز به پنج میلیون دز در ماه خواهد رسید.
او بیان کرد: در فاز دوم نیمی ازداوطلبان واکسن و بقیه افراد واکسن نما را دریافت کرده اند. در فاز سوم نیمی از داوطلبان واکسن فخرا و بقیه واکسن دیگری با پلتفرم مشابه واکسن فخرا را دریافت خواهند کرد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین