تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۲
plusresetminus
حزب الله:یک شبکه خبری غربی ادعا کرده است که اتحادیه اروپا با ارائه یک طرح پیشنهادی به‌دنبال دستیابی به توافق امنیتی و اقتصادی با همسایگان افغانستان است.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۰۴۶
بلومبرگ: اتحادیه اروپا به‌دنبال توافق امنیتی ـ اقتصادی با همسایگان افغانستان است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، اتحادیه اروپا طرحی را برای دستیابی به توافق امنیتی و اقتصادی با همسایگان افغانستان از جمله ایران و پاکستان ارائه کرده است.
بلومبرگ افزود: اتحادیه اروپا در تلاش برای دستیابی به توافقنامه همکاری با همسایگان افغانستان از جمله ایران و پاکستان است تا در صورتی که طالبان به یک نیروی بی‌ثبات و ناپایدار در منطقه تبدیل شد، حمایت خود را افزایش دهد.
این شبکه خبری نوشت: آلمان و فرانسه پیشنهادی را در خصوص توافق اتحادیه اروپا با ایران، ترکمنستان، پاکستان، تاجیکستان و ازبکستان ارائه کرده‌اند.
در بخشی از سند ادعایی بلومبرگ آمده است: باید توجه ویژه‌ای به مشارکت احتمالی روسیه، چین و کشورهای خلیج فارس داشته باشیم.
در طرح پیشنهادی فرانسه و آلمان نام کشورهایی مثل نروژ، ترکیه، ایالات متحده و انگلیس به‌عنوان شرکای مالی درج شده است. این پیشنهادها با وزارتخانه‌‌های خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا به اشتراک گذاشته شده و 4 موضوع مورد بررسی قرار گرفته است که عبارتند از امنیت و ثبات، از جمله اقدامات علیه تروریسم، مهاجرت و مقابله با قاچاق انسان، حمایت‌های بشردوستانه از افغانستان و همکاری و توسعه اقتصادی.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین