تاریخ انتشاريکشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۰
plusresetminus
تشریح آخرین وضعیت تولید واکسن‌های ایرانی؛

صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن در روزهای آتی

حزب الله:مدیر کل اداره دارو سازمان غذا و دارو گفت: احتمالا طی چند روز آینده مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن صادر خواهد شد.
۰
کد مطلب : ۲۶۳۰۱۵
صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن در روزهای آتی
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سید حیدر محمدی مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو  با اشاره به آخرین وضعیت واکسن‌های ایرانی اظهار کرد: واکسن برکت به عنوان اولین واکسن تولید داخل اواخر خردادماه ۱۴۰۰ مجوز مصرف اضطراری را از سازمان غذا و دارو دریافت کرد و در حال حاضر بالغ بر ۸ میلیون عدد واکسن تولید کرده است.
مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره تولید واکسن پاستوکووک بیان کرد: واکسن تولیدی مجموعه انستیتو پاستور که مجوز مصرف اضطراری سازمان غذا و دارو برای دو واکسن پاستوکووک (تولیدی ایران) و سوبرنا(فیلینگ در ایران) دریافت کرده است.
محمدی از صدور مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن خبر داد و گفت: واکسن مجموعه سیناژن با نام اسپایکوژن در مراحل پایانی فاز ۳ مطالعات بالینی قرار دارد و مطالعات بینابینی اول را انجام و داده‌ها و تحلیل‌ها را به سازمان غذا و دارو ارائه داده است و منتظر اعلام نظر کمیته داوران هستیم و احتمالا طی چند روز آینده مجوز مصرف اضطراری واکسن اسپایکوژن صادر خواهد شد.
مدیر کل اداره دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو درباره واکسن رازی و فخرا بیان کرد: فاز سوم مطالعات بالینی واکسن‌های رازی و فخرا نیز به تازگی شروع شده است و به محض ارائه مطالعه بینابینی اول در فاز ۳، اگر نتایج روی ۵۰ درصد از داوطلبان به خوبی پیش رفته باشد، مجوز مصرف اضطراری را از سازمان غذا و دارو دریافت خواهند کرد.
 
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین