تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۰:۴۶
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی جبهه پنجشیر در مصاحبه با سی ان ان ادعای تصرف طالبان بر این ولایت را رد کرد.
۰
کد مطلب : ۲۶۲۸۱۷
سخنگوی جبهه پنجشیر: ۶۰ درصد منطقه در کنترل این جبهه است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، علی نظری، رئیس روابط خارجی جبهه پنجشیر در گفتگو با سی ان ان گفت ۶۰ درصد منطقه پنجشیر در کنترل نیرو‌های این جبهه است.
مجری سی ان ان در گفتگوی تصویری با این مقام جبهه پنجشیر گفت: طالبان ادعا می‌کند دره پنجشیر را تصرف کرده است. شما با رد این ادعا گفته اید که «جبهه مقاومت هنوز سراسر دره پنجشیر را در دست خود دارد». وضعیت فعلی دره پنجشیر را برای بینندگان ما توصیف کنید.
علی نظری در پاسخ گفت: اوضاع موجود در پنجشیر کمی پیچیده‌تر از آن است که رسانه‌های جمعی گزارش می‌کنند. طالبان کل استان (ولایت) را نگرفته است. آن‌ها فقط جاده اصلی را گرفته اند. ساختمان استانداری نزدیک جاده اصلی است، برای همین آن‌ها توانستند پرچم شان را در آنجا به اهتزاز درآورند. با وجود این، دره پنجشیر، استان پنجشیر (منطقه) بسیار سختی است و وضعیت جغرافیایی آن به یک مهاجم این امکان را نمی‌دهد تا کل دره را تصرف کند.
او در ادامه افزود: روس‌ها (در زمان حکومت اتحاد جماهیر شوروی) نتوانستند این کار را بکنند و الان هم طالبان قادر به این کار نیست. ۶۰ درصد دره تحت کنترل ماست. بین ۶۰ تا ۶۴ درصد. چون پنجشیر دره‌های فرعی زیادی دارد. آنجا بیش از ۱۵ دره فرعی دارد که همگی شان تحت کنترل ما هستند. همه موقعیت‌های راهبردی پنجشیر تحت کنترل ما هستند. ما از نظر تاکتیکی از جاده اصلی عقب نشینی کردیم و قصد داریم برگردیم. در دو شب گذشته درگیری شدیدی داشته ایم. طالبان تلفات سنگینی متحمل شده است و در طول زمان کل پنجشیر (از وجود طالبان) پاکسازی خواهد شد.
گفتنی است سه روز پیش منابع خبری از حملات پهپادی پاکستان به دره پنجشیر افغانستان خبر داده بودند.
بر این اساس، دو منبع وابسته به جبهه مقاومت شمال افغانستان اعلام کرده بودند در نبرد اخیر در استان پنجشیر، نیرو‌های ویژه پاکستانی که با این استان آشنا هستند و نقشه این منطقه را دارند، به سنگر‌های نیرو‌های مقاومت از هوا هجوم آوردند.
خبرگزاری اسپوتنیک با بیان اینکه نیرو‌های کماندو و ویژه پاکستان به پنجشیر حمله کرده‌اند، افزود: عملیات پنجشیر در شرایطی پیگیری می‌شود که ژنرال فیض حمید، رئیس نهاد اطلاعاتی پاکستان (آی‌اس‌آی) در کابل حضور دارد.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین