کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

رشیدی: وزنه برداران ارمنستان و ازبکستان در المپیک رقابت نزدیکی با هم دارند/ داودی می‌تواند مدال نقره المپیک را به دست آورد

باشگاه خبرنگاران جوان , 11 مرداد 1400 ساعت 11:53

مربی تیم وزنه برداری کشورمان درباره شرایط علی هاشمی و علی داودی قبل از شرکت در مسابقات المپیک توضیحاتی را بیان کرد.


حمید رشیدی، کارشناس وزنه برداری کشورمان  درباره حضور علی هاشمی و علی داودی در مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو اظهار داشت: خدا را شکر بعد از یک سال وقفه به خاطر شیوع ویروس کرونا مسابقات المپیک توکیو آغاز شده است و فردا هم مسابقات وزنه برداری شروع می‌شود. ما اهالی وزنه برداری بسیار امیدوار هستیم که علی هاشمی و علی داودی، ۲ ملی پوش غیور کشورمان بتوانند با کسب مدال به کشور بازگردند. این ۲ ورزشکار قدرتمند کشورمان در ۲ سال گذشته سختی‌های زیادی را متحمل شده اند؛ زیرا کسب سهمیه المپیک در این دوره چه از نظر امتیازی و رکورد و چه از نظر آنتی دوپینگ نسبت به دوره‌های گذشته خیلی سخت‌تر بود.

وزنه برداران ارمنستان و ازبکستان در المپیک رقابت نزدیکی با هم دارند

مربی وزنه برداری کشورمان افزود: علی هاشمی در مسابقات وزنه برداری المپیک در دسته ۱۰۹ کیلوگرم رقابت بسیار سنگین و نفسگیری خواهد داشت. هاشمی اگر می‌خواهد در المپیک مدال کسب کند، باید تا آخرین لحظه مبارزه کند. در دسته ۱۰۹ کیلوگرم سیمون مارتیروسیان ارمنستانی و اکبر ژورائف ازبکستانی حضور دارند که در زدن وزنه‌های ۴۳۰ و ۴۳۵ کیلوگرم رکورددار هستند و می‌توان گفت این ۲ نفر رقابت بسیار نزدیک و تنگاتنگی برای کسب مدال طلا و نقره با یکدیگر دارند.
 

هاشمی برای کسب برنز باید با وزنه برداران کره جنوبی و بلغارستان رقابت کند

رشیدی ادامه داد: همیشه در رقابت‌های نزدیک و تنگاتنگ این مسئله وجود داشته است که احتمال اوت کردن هر یک از وزنه برداران وجود دارد. به طوری که در مسابقات وزنه برداری قهرمانی اروپا سیمون ارمنستانی با ۱۹۰ کیلوگرم اوت کرد. امیدوارم این اتفاق در المپیک هم رخ دهد و اگر این اتفاق بیفتد، قطعا کسب مدال برای علی هاشمی راحت‌تر خواهد بود. از طرفی دیگر وزنه برداران کشور‌های کره جنوبی و بلغارستان با علی هاشمی برای کسب مدال برنز رقابت نزدیکی خواهند داشت. به هر حال با غیرت مثال زدنی که من از هاشمی سراغ دارم، مطمئن هستم که او می‌تواند در مسابقات المپیک مدال کسب کند.

داودی در لیگ موفق شد وزنه‌های بسیار ارزشمندی بزند

مربی تیم وزنه برداری فولاد خوزستان درباره علی داودی هم گفت:ما در دسته فوق سنگین علی داودی را داریم که من افتخار داشتم در چند مسابقه برای او وزنه انتخاب کنم. داودی در مسابقات لیگ و در تیم فولاد خوزستان موفق شد وزنه‌های بسیار ارزشمندی بزند. به طوری که او توانست وزنه ۲۰۱ کیلوگرم در یک ضرب و ۲۵۰ کیلوگرم در ۲ ضرب را به خوبی بالای سر ببرد. به هر حال کار داودی در مسابقات المپیک بسیار سخت و حساس است. از الان مدال فوق سنگین وزنه برداری المپیک برای لاشا تالاخادزه گرجستانی کنار گذاشته شده است و علی داودی برای کسب مدال نقره باید مبارزه کند.

داودی می‌تواند مدال نقره المپیک را به دست آورد

رشیدی درباره رقبای داودی در المپیک نیز بیان کرد: اصلی‌ترین حریف داودی در المپیک وزنه بردار سوریه است که در مسابقات آسیایی و جوانان جهان داودی بار‌ها او را شکست داده است. دیگر رقیب اصلی او هم وزنه بردار برزیلی بود که چند وقت پیش تست دوپینگش مثبت شد و به همین دلیل در المپیک حضور ندارد. به نظر من اگر داودی در شرایط خوبی باشد و هیچ کدام از حریفانش را دست کم نگیرد، قطعا می‌تواند مدال نقره المپیک را به دست آورد.


کد مطلب: 259779

آدرس مطلب :
https://www.hezbollahnews.com/news/259779/رشیدی-وزنه-برداران-ارمنستان-ازبکستان-المپیک-رقابت-نزدیکی-هم-داودی-می-تواند-مدال-نقره-دست-آورد

حزب الله نیوز
  https://www.hezbollahnews.com