کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با تصویب کمیسیون آیین نامه داخلی؛

رای گیری برای معاهدات بین المللی در مجلس علنی و شفاف خواهد بود

خانه ملت , 6 مرداد 1400 ساعت 14:10

حزب الله:
سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی با اشاره به بررسی مجدد طرح شفافیت آرای نمایندگان گفت: کمیسیون مصوب کرد که رأی گیری برای معاهدات، قراردادها و مقاوله‌نامه‌های بین المللی به صورت شفاف انجام شود.


به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،سمیه محمودی سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس در تشریح نشست (سه شنبه و چهارشنبه ۵ و ۶ مرداد ماه) کمیسیون آیین نامه داخلی با موضوع رسیدگی به گزارش این کمیسیون پیرامون شفافیت آرای نمایندگان، گفت: در این جلسات به بررسی پیشنهادات نمایندگان برای اصلاح گزارش کمیسیون درباره طرح شفافیت آرای نمایندگان پرداختیم.
وی افزود: پیش از این قرار بود برخی موارد که نیاز به رأی‌گیری مخفی دارد با درخواست ۱۵ نماینده و بدون ارائه توضیح در صحن مورد پذیرش قرار گیرد که در مصوبه امروز مقرر شد نماینده پیشنهاد دهندگان غیرعلنی شدن رأی‌گیری یک موضوع، توضیحات خود را به مدت ۵ دقیقه ارائه کند.
محمودی ادامه داد: همچنین مقرر شد رأی‌گیری برای معاهدات، قراردادها و مقاوله نامه‌های بین‌المللی به صورت شفاف باشد.
وی اضافه کرد: در مصوبه بعدی مقرر شد از آنجایی که امکان تغییر در دستور کار هفتگی صحن و کمیسیون‌ها وجود دارد، این دستورکار به جای یک هفته قبل، سه روز قبل منتشر شده و به اطلاع عموم برسد.
سخنگوی کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در نهایت مقرر شد جلسات هیأت رئیسه مجلس برای سایر نمایندگان مجلس نیز قابل پخش و انتشار باشد.


کد مطلب: 259504

آدرس مطلب :
https://www.hezbollahnews.com/news/259504/رای-گیری-معاهدات-بین-المللی-مجلس-علنی-شفاف-خواهد

حزب الله نیوز
  https://www.hezbollahnews.com