کد QR مطلبدریافت صفحه با کد QR

با موافقت نمایندگان؛

طرح تشکیل دو وزارتخانه حمل و نقل و ساختمان با اولویت بررسی می‌شود

مهر , 6 مرداد 1400 ساعت 14:09

حزب الله:

نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بررسی اولویت دار طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» موافقت کردند.


به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۶ مردادماه) مجلس شورای اسلامی با اولویت بررسی طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین»، با ۱۲۰ رأی موافق موافقت کردند.
سید غنی نظری در مخالفت با بررسی اولویت دار طرح مذکور، گفت: طرح‌هایی در مجلس مطرح می‌شوند که اولویت دار نیستند، بلکه اولویت ایجاد اشتغال، حل مشکل مسکن و این دست از مشکلات است. اینکه گفته شود ساخت و ساز مسکن مشکل دارد و به تفکیک وزارتخانه منجر شود تا این موضوع حل شود، بی فایده است و هیچ سودی ندارد.
وی ادامه داد: اگر این کار انجام شود، دولت جدید به جای ساخت و ساز باید به دنبال میز و صندلی و ساختمان و امور استخدامی و… باشد. بنابراین اکنون وقت این کار نیست و حل مشکل مسکن بستگی به مدیریت دارد، لذا مشکل فعلی مدیریت است نه ساختار.
در ادامه معین الدین سعیدی در موافقت با بررسی اولویت دار طرح انتزاع بخش ساختمان و شهرسازی از وزارت راه و شهرسازی و تشکیل «وزارت حمل و نقل» و «وزارت ساختمان، شهرسازی و آمایش سرزمین» گفت: انتزاع این دو وزارتخانه یک ضرورت انکارناپذیر است، اکنون با توجه به مشکلاتی که وجود دارد، نتوانستیم در بحث مسکن به چشم انداز برنامه پنجم و ششم توسعه برسیم، چرا که قرار بود سالی یک میلیون مسکن تولید کنیم، اما الان از ۳۰۰ هزار واحد بالاتر نرفته است.
وی گفت: در بحث حمل و نقل، بیشترین تصادفات منجر به فوت را در تمام دنیا داریم. بنابراین چنین مسئله‌ای نشان می‌دهد که اقدامات در حوزه حمل و نقل جاده‌ای در شأن مردم نبوده است.


کد مطلب: 259503

آدرس مطلب :
https://www.hezbollahnews.com/news/259503/طرح-تشکیل-دو-وزارتخانه-حمل-نقل-ساختمان-اولویت-بررسی-می-شود

حزب الله نیوز
  https://www.hezbollahnews.com