تاریخ انتشارپنجشنبه ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۹
plusresetminus
حزب الله: ایالات متحده آمریکا ترکیه را به اتهام رفتار بی ثبات کننده از جمله خرید سامانه پدافند موشکی از روسیه به تحریم‌های بیشتر تهدید کرد.
۰
کد مطلب : ۲۵۹۰۲۰
ترکیه با خرید تسلیحات جدید از روسیه مشمول تحریم‌های بیشتری می‌شود
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، ایالات متحده آمریکا روز چهارشنبه ترکیه را تهدید کرد که در پی رفتار بی ثبات کننده آنکارا از جمله خرید سامانه‌های پدافند موشکی از روسیه، تحریم‌های بیشتری علیه این کشور وضع خواهد کرد.
در همین ارتباط، «ویکتوریا نولاند» معاون وزیر خارجه ایالات متحده در امور سیاسی روز چهارشنبه در جلسه استماع کمیته فرعی سنا گفت: «ما به مخالفت خود با خرید و استقرار سامانه پدافند موشکی اس -۴۰۰ روسیه از سوی ترکیه ادامه می‌دهیم و روشن کرده‌ایم که هرگونه خرید تسلیحاتی عمده و جدید از روسیه با خطر وضع تحریم‌های بیشتر همراه خواهد بود».
نولاند که در برابر کمیته روابط خارجه مجلس سنا پیرامون سیاست آمریکا در قبال ترکیه صحبت می‌کرد، احتمال تعلیق آنکارا از برنامه جت جنگنده اف -۳۵ را دو برابر برآورد کرد و گفت که فروش و تولید مشترک اف -۳۵ همچنان معلق خواهد ماند.
گفتنی است که حدود ۹۰۰ قطعه یدکی هواپیمای اف -۳۵ در ترکیه تولید می‌شد. اما به گفته سناتور «جیم ریش»، «تولید این قطعات به کمترین میزان کاهش یافته و در نهایت از دور خارج خواهد شد».
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین