تاریخ انتشارسه شنبه ۲۹ تير ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۰
plusresetminus
حزب الله:روستای سه هزار ساله کندر، طبیعتی است که گردشگران را در زیبایی‌های خلقت غرق و سالانه ۲۰هزار گردشگر داخلی و خارجی را جذب می‌کند.
۰
کد مطلب : ۲۵۸۸۹۲
کندر هزار لاله، نگینی بر انگشتر گردشگری البرز/ روستای کوچکی که در گردشگری حرفی برای گفتن دارد
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،روستای کندر با قدمت سه هزار ساله در آغوش رشته کوه البرز قرار دارد و مجموعه ای گردشگری با طراحی ۸۰ سال پیش در این روستا احداث شده است.
یکی از گردشگران روستای کندر گفت: معمولا فرزندان من تا ساعت ۱۰ صبح می خوابند اما در روستای کندر ساعت ۶ صبح از خواب بیدار شدند و این نشان می‌دهد که طراوت طبیعت انسان را سرزنده می‌کند.
یکی از مسئولان مجموعه تفریحی کندر گفت: در این مجموعه ۲۵ کلبه سنتی داریم که امکان اقامت چند روزه در آن‌ها فراهم است.
او افزود: در اینجا گردشگران می‌توانند شیر گاو و گوسفند بدوشند و زندگی روستایی را تجربه کنند.
اما لاله‌ها جان دیگری به بوم پر زرق و نقش کندر هدیه می‌کند و هرساله این گل‌های زیبا در دو هکتار از مجموعه ای پنج هکتاری به گردشگران و طبیعت دوستان لبخند می‌زنند.
یکی از کشاورزان روستای کندر گفت: بهار با لاله‌ها شروع می شود، بعد از گل لاله، گل های محمدی و آفتابگردان داریم و برای پاییز هم گل داوودی و گل پامچال می کاریم.
رونق مجموعه گردشگری کندر نتیجه همت و همدلی سه برادر است.
یکی از برادران موسس مجموعه تفریحی کندر گفت: در گذشته ما مصالح فروشی داشتیم و بیشتر گردشگران از ما سوال می کردند که آیا در روستای کندر جایی وجود دارد که برای تفریح بتوان از آن استفاده کرد؟ و همین موضوع جرقه ای برای تاسیس مجموعه ای تفریحی در این روستا شد.
او افزود: برای ساختن مجموعه تفریحی کندر وام نگرفتیم و از هزینه شخصی خودمان استفاده کردیم.
ساخت مجموعه تفریحی در روستای کندر باعث شده ۴۰ خانواری که به شهر مهاجرت کرده بودند دوباره به روستا بازگردند.
یکی از کارکنان مجموعه تفریحی کندر گفت: خوشحالیم که در این مجموعه کار می کنیم، قبلا در کرج کار می کردیم که متوجه شدیم در روستای خودمان مجتمع تفریحی ایجاد شده است و به روستا بازگشتیم.
مجموعه گردشگری روستای کندر باعث اشتغالزایی ۱۴ نفر به‌صورت مستقیم و ۵۰ نفر به طور غیرمستقیم شده است و سالانه ۲۰ هزار گردشگر داخلی و خارجی را به خود جذب می‌کند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین