تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۱
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی وزارت خارجه آمریکا به اظهارات سید عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان واکنش نشان داد.
۰
کد مطلب : ۲۵۸۶۸۱
واشنگتن: هنوز هیچ توافقی با ایران در زمینه زندانی‌ها حاصل نشده است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، "ند پرایس" سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به اظهارات سید عباس عراقچی معاون وزیر امور خارجه کشورمان گفت که کشورش هنوز به هیچ توافقی با ایران در زمینه زندانی‌ها دست نیافته است.
وی افزود: ما آماده هستیم مذاکرات درباره زندانیان آمریکایی در ایران را ادامه دهیم و آزادی آنها یک اولویت برای ما است.
پرایس گفت: ما در جریان مذاکرات وین، گفت‌وگوهای غیرمستقیمی درباره موضوع زندانی‌ها انجام دادیم و تأخیر در ازسرگیری این روند، کمک‌کننده نیست.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا مدعی شد که این اظهارات، تلاش برای رفع تقصیر و شانه خالی کردن از مسئولیت بن‌بست کنونی در بازگشت متقابل احتمالی به پایبندی به برجام است.
وی در ادامه ادعاهای خود اضافه کرد: اگر ایران تصمیم مقتضی را اتخاذ کند ما آماده بازگشت به وین برای بازگشت متقابل به توافق هسته‌ای هستیم.
ساعاتی قبل سیدعباس عراقچی در صفحه توئیتر خود نوشت: ما در دوران انتقالی به‌سر می‌بریم و یک انتقال دموکراتیک قدرت در تهران در حال انجام است.
وی تصریح کرد: روشن است که گفتگوهای وین باید منتظر دولت جدید در ایران بماند، این اقتضای هر دموکراسی است.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه تأکید کرد: آمریکا و انگلیس باید این نکته را درک کنند و ایجاد ارتباط بین یک تبادل انسانی ـ که آماده اجرا می‌باشد ـ با برجام را متوقف کنند.
دیپلمات ایرانی درباره تبادل زندانیان نیز نوشته است: تبادل (زندانیان) را گروگان اهداف سیاسی قرار دادن، باعث از دست دادن هم تبادل و هم توافق می‌شود.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین