تاریخ انتشاريکشنبه ۲۷ تير ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۹
plusresetminus
حزب الله: نظامیان اسرائیلی صبح امروز به مسجد الاقصی یورش برده و با شلیک گاز اشک‌آور ، اقدام به سرکوب نمازگزاران فلسطینی کردند که طی آن شماری زخمی شدند.
۰
کد مطلب : ۲۵۸۶۷۹
یورش نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی و سرکوب فلسطینیان/ هشدار مقاومت به اشغالگران
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، رسانه‌های خبری اعلام کردند که رژیم صهیونیستی برای آماده‌سازی راهپیمایی شهرک‌نشینان صهیونیست در مسجدالاقصی، منطقه باب العامود در قدس اشغالی را مسدود کرده است.
رسانه‌های فلسطینی همچنین از درگیری نظامیان صهیونیست با شهروندان فلسطینی در اطراف مسجدالاقصی خبر دادند.
ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است که در آن نظامیان صهیونیست به‌طرز وحشیانه‌ای دو جوان فلسطینی را  در قدس اشغالی بعد از ضرب و جرح  بازداشت می‌کنند. همچنین تصاویری از حمله نظامیان صهیونیست به جمعی از زنان در محوطه مسجدالاقصی منتشر شده است. 
حمله نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی
نظامیان اسرائیلی صبح امروز یکشنبه به مسجد الاقصی یورش برده با شلیک گاز اشک‌آور به داخل مصلای قبلی در داخل این مسجد، اقدام به سرکوب نمازگزاران فلسطینی کردند که طی آن شماری زخمی شدند.
بر اساس گزارش رسانه‌های فلسطینی نظامیان صهیونیست  در شهرک‌های قدیمی در قدس به طور گسترده مستقر شده‌اند. 
حدود 410 شهرک نشین صهیونیست تحت تدابیر شدید امنیتی و با حمایت نظامیان صهیونیست به مسجدالاقصی یورش بردند.
هشدار مقاومت به اشغالگران اسرائیلی درباره تعرض به مسجد الاقصی
منابع عبری‌زبان اعلام کردند که گروه‌های مقاومت فلسطین در نوار غزه طی پیامی به رژیم صهیونیستی از طریق «محمد العمادی» نماینده قطر در طرح بازسازی غزه نسبت به هرگونه تعرض به مسجد الاقصی هشدار داده‌اند.
این منابع تأکید کردند که مقاومت هشدار داده است که هرگونه تعرض به مسجد الاقصی یا برپایی راهپیمایی در محوطه‌های آن در روز یکشنبه یا روزهای آتی، موجب به آتش کشیدن منطقه و ورود به دور جدیدی از درگیری‌ها خواهد شد.
مقاومت فلسطین اعلام کرده است که برای دفاع از قدس و مقدسات آن، هر لحظه دست‌به‌سلاح خواهد بود.
گروههای مقاومت فلسطین  پیش از این طی فراخوانی از فلسطینیان ساکن کرانه باختری و اراضی اشغالی خواستند برای حمایت از مسجدالاقصی روز یکشنبه راهی قدس اشغالی شوند.
قرار است صهیونیست‌ها امروز در سالروز آنچه "تخریب هیکل" می‌نامند، وارد مسجد الاقصی شوند.
فراخوان برای مقابله با این اقدامات امسال با ابتکار حماس شروع شده است. حماس خواست که روز عرفه روز راهپیمایی برای مسجد الاقصی باشد.
پس از آن جبهه مردمی برای‌ آزادسازی فلسطین خواستار راهپیمایی در حمایت از مسجد الاقصی شد.
این جبهه از توده‌های مردم در کرانه باختری و داخلی اراضی اشغالی خواست امروز یکشنبه به‌طرف شهر قدس حرکت کنند.

در همین راستا "شیخ خضر عدنان" از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت که فراخوان شهرک‌نشینان صهیونیست برای یورش به مسجدالاقصی نیازمند اتخاذ مواضع و حرکت جمعی فلسطینیان برای جلوگیری از این اقدام اشغالگران است.
سرکوب تجمع فلسطینیان در محله الشیخ جراح
نظامیان اشغالگران اسرائیلی شب گذشته تجمع فلسطینیان در محله الشیخ جراح در قدس اشغالی در اعتراض به محاصره دوماهه این محله و تلاش دشمن صهیونیستی برای کوچاندن خانواده‌های فلسطینی از آن را سرکوب کردند.
نظامیان اسرائیلی به‌سمت شرکت‌کنندگان در این تجمع گاز اشک‌آور و نارنجک‌های صوتی شلیک کردند و شماری از جوانان فلسطینی را هم به‌طرز وحشیانه‌ای مورد ضرب‌وشتم قرار داده سپس بازداشت کردند. در این درگیری چندین نفر هم زخمی شدند.
تجمع‌کنندگان با سردادن شعارهایی تأکید کردند که تحت هیچ شرایطی حاضر به ترک خانه‌های خود نیستند و در اینجا خواهند ماند.
هم‌اکنون 28 خانواده فلسطینی در محله الشیخ جراح که از سال 1956 این خانه‌ها را ساخته‌اند، با خطر کوچانده شدن و آوارگی مواجه هستند.
شهرک‌نشینان اشغالگر اسرائیلی مدعی هستند که زمین‌هایی که این خانه‌ها در آن احداث شده، متعلق به آنان است، این در حالی است که ساکنان فلسطینی اسناد و مدارکی دارند که مالکیت آنان بر این اراضی را ثابت می‌کند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین