تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۹
plusresetminus
حزب الله: اگر قرار باشد تیم‌ ملی فعلی را با یک تیم در تاریخ فوتبال کشورمان مقایسه کنیم، سرراست‌ترین گزینه، تیم‌ ملی سال ۲۰۰۶ است؛ تیمی که برانکو ایوانکوویچ هدایت آن را بر عهده داشت و در یک مسیر پرفراز و فرود به مرحله نهایی جام‌ جهانی راه یافت.
۰
کد مطلب : ۲۵۵۵۴۷
درست شبیه ۱۶ سال پیش!
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،« اگر چه باور عمومی این است که تیم‌ ملی در آن سال خیلی راحت به بازی‌های نهایی رسید اما تمام آن سهولت مربوط به مرحله دوم انتخابی می‌شد.
ما در مرحله اول بدجوری گیر افتاده بودیم. شکست غیر منتظره در ورزشگاه آزادی برابر اردن باعث شد صعود ایران به دور بعد به اما و اگر کشیده شود. ما محکوم بودیم به این که دو تیم اردن و قطر را در خانه رقبا شکست بدهیم؛ شرایطی درست شبیه امسال. افکار عمومی در مورد این که برانکو ایوانکوویچ بتواند این بار بزرگ را به مقصد برساند تردید داشت؛ شبیه فضایی که امروز هم در مورد دراگان اسکوچیچ وجود دارد. هر دو مربی کروات زمانی هدایت تیم‌ ملی را بر عهده گرفتند که منتقدان چنین انتخابی را قابل هضم نمی‌دانستند. برانکو به‌ عنوان دستیار بلاژوویچ در ایران ماند و ارتقای مقام پیدا کرد، اسکوچیچ هم با سابقه هدایت فوجی از تیم‌های متوسط ایرانی و حتی حضور در لیگ دسته اول(!) روی نیمکت تیم‌ ملی نشست. با این حال ۱۶ سال پیش تیم‌ ملی توانست گره کور مرحله اول انتخابی را باز کند. آن سال ما در یک بازی بسیار حساس، نفسگیر و دشوار اردن را با دو گل شکست دادیم. هر دو گل در دقایق پایانی به ثمر رسید و چیزی نمانده بود رویای جام‌ جهانی خیلی زود از دست‌مان پر بکشد. بعد هم باید قطر را در دوحه می‌بردیم. آن بازی هم گره خورد و باز در دقایق پایانی تیم ملی با نتیجه ۳ بر ۲ به پیروزی دست یافت تا طعم شیرین صعود را بچشیم.
حالا هم همان داستان وجود دارد. این تیم خیلی به آن تیم شبیه است. این بار دو باخت غیر منتظره به بحرین و عراق باعث شد ناچار به کسب پیروزی در زمین هر دو حریف باشیم. اولی را دوشنبه‌شب با یک بازی جسورانه و تحسین‌برانگیز شکست دادیم و حالا حریف دوم باقی مانده؛ عراقی که اگر شکستش ندهیم، همه زحمات تیم در منامه به باد می‌رود. امیدواریم این بخش از داستان هم شبیه ۱۶ سال پیش باشد و همان‌ طور که تیم برانکو قطر را شکست داد، بچه‌های اسکوچیچ هم موفق به شکست عراق شوند.»
منبع : دنیای‌ اقتصاد
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین