تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷
plusresetminus
حزب الله:سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: وزیر کشور در جلسه این کمیسیون گفت که هدف وزارت کشور برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی است.
۰
کد مطلب : ۲۵۵۵۱۲
رحمانی‌فضلی: هدف وزارت کشور برگزاری انتخاباتی امن و قانونی است
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ابوالفضل عمویی ، در تشریح جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: این جلسه با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور جهت بررسی امنیت انتخابات برگزار شد.
وی بیان کرد: وزیر کشور ضمن ارائه گزارشی از پیگیری موضوع امنیت انتخابات تاکید کرد که هدف وزارت کشور برگزاری انتخاباتی امن، سالم و قانونی است و در همین چارچوب موضوعات و مباحث امنیتی در سه مقطع پیش رو مورد بررسی و پیش بینی در ستاد انتخابات کشور قرار گرفته است. مقطع اول تا روز ۲۸ خرداد و روز انتخابات، مقطع دوم از ۲۸ خرداد ماه تا نیمه مرداد ماه در مراحل گذار دولت و بعد از آن دوران استقرار دولت بعدی از نیمه مرداد تا نیمه شهریور ماه است.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رحمانی فضلی تاکید کرد که وزارت کشور با مبنا قرار دادن موضوع مشارکت حداکثری، تلاش می‌کند فضا را برای برگزاری انتخاباتی امن و سالم آماده کند. در همین چارچوب از دی ماه سال گذشته جلساتی با سه مبنای پیشگیری، پیش بینی و مدیریت موضوعات امنیتی، مسائل انتخابات و تامین امنیت انتخابات تشکیل شده است.
عمویی تاکید کرد: بر اساس گزارش ارائه شده در این جلسه، فعلاً نگرانی جدی از لحاظ مباحث امنیتی در انتخابات پیش بینی نمی‌شود و انتظار می‌رود انتخاباتی امن پیش روی داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه ذوالفقاری، معاون امنیتی وزیر کشور گزارشی نیز از اقدامات صورت گرفته در این موضوع ارائه کرد، گفت: اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز با تشکر از اقدامات صورت گرفته در ستاد انتخابات بر ضرورت برگزاری انتخاباتی با نشاط و با مشارکت حداکثری تاکید داشته و خواستار تصویب سازوکارهایی برای پیش بینی مسائل امنیتی در انتخابات شدند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین