تاریخ انتشارچهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۹
plusresetminus
سایت بین المللی کارآزمایی بالینی آرنای انگلیس:

واکسن رازی پیشتاز در فاز دوم مطالعات بالینی واکسن‌های استنشاقی دنیا

حزب الله:وب سایت انگلیسی «کلینیکال ترایال آرنا»، واکسن تزریقی - استنشاقی رازی کووپارس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی را جزو هشت واکسن استنشاقی کووید- ۱۹ در دنیا و پیشرو در شروع فاز دوم مطالعات بالینی معرفی کرد.
۰
کد مطلب : ۲۵۵۴۹۸
واکسن رازی پیشتاز در فاز دوم مطالعات بالینی واکسن‌های استنشاقی دنیا
  به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،وبسایت انگلیسی «کلینیکال ترایال آرنا» که به صورت تخصصی درباره مطالعات بالینی فرآورده‌های بیولوژیک اطلاع رسانی می کند، در تازه ترین گزارش خود نوشت:
«از ۹۶ کاندیدای واکسن Covid-۱۹، هشت واکسن داخل بینی اسپری می‌شوند. از این تعداد، دو مرکز پیشرو بوده و در مطالعه بالینی فاز II قرار دارند. یکی از آنها در کشور چین و با مشارکت بنیاد سِپی و مورد دیگر توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم رازی در ایران در حال ساخت است. واکسن نوترکیب پروتئین اسپایک کرونا ویروس با نام Razi Cov Pars در سه دوز تجویز می‌شود. دو دوز اول تزریقی است و دوز سوم از طریق اسپری بینی استنشاق می‌شود.»
در این گزارش همچنین به سخنان دکتر علی اسحاقی رئیس موسسه رازی درباره مهمترین دلیل شیوع Covid-۱۹ اشاره شده است: «گروهی از افراد آلوده که حامل ویروس بودند و هیچ علائمی از بیماری نشان نمی‌دادند منجر به انتشار گسترده ویروس شدند. بنابراین لازم است به نحوی سیستم تنفسی محافظت شود. دوز استنشاقی دو هفته پس از تجویز، ایمونوگلوبولین IgA)A)دستگاه تنفسی فوقانی را فعال می‌کند و انتظار می‌رود انتقال ویروس را به حداقل برساند. مرحله دوم واکسیناسیون استنشاقی اوایل ماه ژوئن بر روی ۵۰۰ داوطلب انجام و پس از دو ماه مرحله سوم آغاز می‌شود.»
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین