تاریخ انتشارسه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۱
plusresetminus
حزب الله:مشاور امنیت ملی کاخ سفید در خصوص دیدار رئیس جمهور آمریکا با همتای ترکیه‌ای خود در حاشیه اجلاس سران ناتو گفت: دو رهبر درباره مسائل منطقه ای از جمله مدیترانه شرقی، سوریه، ایران و قره باغ یک برنامه جامع خواهند داشت و گفتگو خواهند کرد.
۰
کد مطلب : ۲۵۵۳۸۴
محورهای دیدار اردوغان و بایدن از نگاه مشاور امنیت ملی کاخ سفید
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، جیک سولیوان مشاور امنیت ملی کاخ سفید در نشست جین ساکی سخنگوی کاخ سفید در خصوص دیدارهای بایدن در ماه ژوئن با بیان اینکه جو بایدن رئیس جمهور آمریکا، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه را به خوبی می شناسد، اظهار داشت: بایدن و اردوغان برای بررسی همه ابعاد روابط دو کشور، مشتاقانه منتظر استفاده از این فرصت هستند.
وی افزود: دو رهبر درباره مسائل منطقه ای از جمله مدیترانه شرقی، سوریه، ایران و قره باغ یک برنامه جامع خواهند داشت و گفتگو خواهند کرد.
سولیوان با بیان اینکه ترکیه درباره مذاکره افغانستان و نقش آفرینی ترکیه در روند دیپلماسی این کشور، اظهار داشت: دو کشور درباره موضوعات مختلف نیز گفتگو خواهند کرد.
وی ادامه داد: بایدن، اردوغان را خوب می شناسند و این دو زمان زیادی را با یکدیگر سپری کرده اند.
قرار است جو بایدن در ماه ژوئن نخستین سفر خارجی خود را به انگلیس و بلژیک برای دیدار با مقامات لندن و ناتو انجام دهد. در حاشیه اجلاس سران ناتو در بلژیک نیز دیدارهایی بین بایدن با مقامات کشورهای مختلف از جمله ترکیه انجام خواهد گرفت.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین