تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۳
plusresetminus
حزب الله: رئیس بخش دوازدهم وزارت دفاع روسیه در زرادخانه اتمی این کشور اعلام کرد، روسیه به منظور ارزیابی قابلیت اطمینان زرادخانه اتمی داخلی‌اش، آزمایش‌های اتمی غیر انفجاری در سایت آزمایشی در منطقه "نوایا زملیا" واقع در شمال کشور انجام می‌دهد.
۰
کد مطلب : ۲۵۵۳۱۶
توضیح ارتش روسیه درباره آزمایش‌های اتمی غیر انفجاری
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،ژنرال "ایگور کولسنیکف"، رئیس بخش دوازدهم وزارت دفاع روسیه در زرادخانه اتمی این کشور گفت: روسیه از سال ۱۹۵۴ تا ۱۹۹۰ میلادی به طور کلی ۱۳۲ آزمایش مربوطه در منطقه نوایا زملیا انجام داده است. به خاطر تعیین یک ممنوعیت موقتی درخصوص انجام آزمایش اتمی در سال ۱۹۹۰ میلادی، در سال‌های بعد هیچ آزمایشی در این سایت انجام نشد.
وی خاطرنشان کرد که روسیه در سال ۱۹۹۶ میلادی پیمان منع جامع آزمایش هسته‌ای را امضا و در سال ۲۰۰۰ میلادی آن را تصویب کرد. این پیمان کشورهای امضاکننده را موظف می‌سازد تا تمامی آزمایش‌های اتمی را متوقف کنند.
کولسنیکف گفت: در نتیجه ما در حال حاضر آزمایش‌های اتمی غیر انفجاری انجام می‌دهیم. آزمایش‌های غیرانفجاری برای تایید قابلیت اطمینان زرادخانه اتمی موجود انجام می‌شوند. آمریکا نیز فعالیت‌های مشابهی در نوادا انجام می‌دهد.
براساس پیمان منع جامع آزمایش هسته‌ای، آزمایش‌های غیرانفجاری اتمی تنها نوع آزمایشاتی است که امکان انجام دارند.  
داده‌هایی که در نتیجه چنین آزمایش‌هایی به دست می‌آیند، ارزیابی کارآمدی و قابلیت اطمینان زرادخانه مورد آزمایش را ممکن می‌سازد.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین