تاریخ انتشاردوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۶
plusresetminus
حزب الله:حتما این روزها بالاخص در بوستان‌های بزرگ با دسته‌های بزرگ کلاغ‌ها مواجه شده‌اید و شاید هم شاهد حمله کلاغ‌ها به شهروندی بوده‌اید.(اردیبهشت تا تیرماه)
۰
کد مطلب : ۲۵۵۲۹۹
تهران، بهشت کلاغ ها!
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،متاسفانه باید بگویم تعداد کلاغ‌های پایتخت به شدت افزایش پیدا کرده و آرام آرام در حال تبدیل به یک بحران بسیار جدی برای پایتخت هستند.  

کلاغ دشمن طبیعی ندارد و افزایش شمار آن‌ها موجب بروز چالش جدی خواهد شد.

زباله، کلید واژه انفجار جمعیت کلاغ‌های پایتخت است. آن‌ها بسیار باهوش و البته همه چیز خوار هستند و بهشت زباله در کوچه پس کوچه‌های تهران، بهترین پناه کلاغ‌هاست.

سفره پهن زباله در کوچه پس کوچه‌های ۳۵۴ محله تهران، عدم آگاهی شهروندانی که از روی حیوان دوستی به گربه‌ها و سگ‌های بی‌صاحب غذارسانی می‌کنند و کلاغ‌ها به دلیل همه چیز خوار بودن، بخشی از باقیمانده آن غذاها را هم می‌خورند و فقدان کوچکترین اطلاعات در مورد جمعیت و زادآوری کلاغ‌ها توسط مدیریت شهری، سه عاملی هستند که موجب افزایش شدید کلاغ ها در پایتخت شده‌اند.

هشدار می‌دهم افزایش شدید جمعیت کلاغ در پایتخت می‌تواند یک خطر بزرگ زیست محیطی باشد. در علم‌محیط زیست می‌گویند هر جا کلاغ بیشتری وجود دارد؛ یعنی محیط زیست آنجا شرایط خوبی ندارد.

در شهر تهران، هیچ گونه اطلاعاتی از جمعیت کلاغ‌ها، سگ‌ها و‌گربه‌های ولگرد و موش وجود ندارد و تقریبا مدیریت این گونه‌ها به‌دلیل عدم وجود اطلاعات دقیق و علمی تا حد زیادی ناموفق بوده است.

در خاتمه عرض می‌کنم مدیریت شهری باید به سرعت نسبت به این‌ موضوعات تدبیری بیندیشد تا کیفیت زندگی شهروندان فدای مصلحت اندیشی‌ها و پاک کردن صورت مسئله‌ها نشود. متخصصان را به کمک بگیرید تا بعدا نگوییم دیگر دیر شده است.

✍وحید نوروزی، کارشناس محیط زیست و مسائل شهری
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین