تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۴
plusresetminus
با انجام متقابل گشت‌زنی‌ها روی داد؛

رویارویی کشتی‌های جنگی فرانسه و انگلیس در دریای مانش

حزب الله: در پی تشدید اختلافات میان انگلیس و فرانسه درباره حق ماهیگیری در بندر اصلی جزیره «جرسی»، پاریس هم پس از لندن کشتی‌های نظامی خود را به این منطقه اعزام کرد.
۰
کد مطلب : ۲۵۲۹۸۴
رویارویی کشتی‌های جنگی فرانسه و انگلیس در دریای مانش
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، فرانسه امروز پنجشنبه و مقارن با تشدید تنش‌ها میان این کشور با انگلیس پیرامون جزیره «جرسی» اعلام کرد که نیروی دریای این کشور کِشتی های نظامی خود را به این منطقه اعزام کرد.
به گزارش شبکه خبری «اِسکای نیوز»، این اقدام فرانسه در راستای انجام «مأموریت گشت زنی» این کشور با هدف «تضمین ایمنی» مردم این منطقه عنوان شده است.
این رویداد پس از آن رخ می‌دهد که دولت انگلیس پیشتر اعلام کرده بود ۲ کِشتی گشتی نیروی دریایی سلطنتی را برای نظارت بر محاصره احتمالی این منطقه به جزیره مذکور اعزام کرده است.
دولت انگلیس در این خصوص اعلام کرد: ۲ کشتی نیروی دریایی که صبح امروز پنجشنبه به «جرسی» رسیدند را برای رصد اوضاع اعزام کردیم.
اخیراً «بوریس جانسون» نخست وزیر انگلیس بر حمایت از حق دسترسی و ماهیگیری انگلیس در این جزیره تاکید کرده بود؛ اما چندی پیش دولت فرانسه تهدید کرده بود که برق بندر «جرسی» را قطع خواهد کرد.
جزیره جرسی در دریای مانش قرار داشته و ۱۱۶ کیلومتر وسعت دارد.
این جزیره وابسته به انگلیس است و در نزدیکی ساحل نرماندی فرانسه قرار دارد. پاریس و لندن در خصوص استفاده از آب‌های این جزیره اختلاف دارند.
منبع : مهر
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین