تاریخ انتشارپنجشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۷
plusresetminus
حزب الله: منابع لبنانی گزارش دادند که سعد حریری هنوز تصمیم جدی در خصوص ادامه ماموریت برای تشکیل دولت یا استعفا نگرفته و درحال بررسی این گزینه است.
۰
کد مطلب : ۲۵۲۹۶۵
سعد حریری در حال بررسی گزینه استعفا
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، منابع آگاه از روند تشکیل دولت در لبنان گزارش دادند که اگر «سعد حریری» نخست وزیر مکلف لبنان در گزینه استعفا جدی باشد، این اقدام از نظر موقعیت سیاسی برای او فاجعه بار خواهد بود و در واقع یک خودکشی سیاسی است.
این منابع در ادامه افزودند، حریری شرایط مناسبی ندارد و طرف‌های مختلف در تلاش برای تضعیف او هستند، عربستان نیز صراحتا او رد می‌کند و حمایت‌های فرانسه از نخست‌وزیر مکلف لبنان تحت شعاع قرار گرفته است. بنابراین گزینه‌های بسیار محدودی پیش روی سعد حریری قرار گرفته است. او در حال حاضر منتظر رفع ابهامات مربوط به سفر «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه به بیروت است که گفته می‌شد قصد دیدار با نخست وزیر مکلف لبنان را ندارد؛ اما هنوز این اتفاق نیفتاده است.
بیشتر بخوانید
استعفای حریری؛ از مانور تا واقعیت/ 3 سناریو پیشِ‌روی دولت لبنان بعد از برکناری سعد
تاکید عون بر پایبندی به حقوق لبنان در آستانه دور جدید مذاکرات مرزی
منابع مذکور تصریح کردند که هنوز همه احتمالات درباره آینده سیاسی حریری وجود دارد و تحولات بعدی مشخص خواهد کرد که اوم ماموریت خود را جهت تشکیل کابینه ادامه می‌دهد یا استعفا خواهد کرد.
منابع جریان المستقبل به ریاست سعد حریری تاکید کردند که گزینه استعفا برای او اجتناب ناپذیر است اما هنوز تصمیم جدی در این خصوص اتخاذ نکرده و همه چیز بستگی به شرایط آینده در روند تشکیل دولت دارد؛ چرا که اگر فشارهای اخیر برای به نتیجه رسیدن پرونده تشکیل دولت مفید نباشد کشور در آستانه سقوط کامل قرار می‌گیرد.
منابع ارشد جریان المستقبل لبنان گزارش دادند، تا زمانی که امور مربوط به روند تشکیل دولت همچنان در حالت تعلیق قرار داشته و روزنه امیدی برای حل این بن‌بست دیده نشود، امکان استعفای سعد حریری وجود دارد که این امر راه را برای «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان و «جبران باسیل» رئیس جریان آزاد ملی جهت تشکیل دولتی مطابق خواسته‌های خودشان باز می‌کند.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین