تاریخ انتشاريکشنبه ۱۲ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰
plusresetminus
حزب الله:طبق اعلام وزارت بهداشت ۱۹۸ شهر کشور در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند اما هنوز ۳۷ درصد مردم ماسک نمی‌زنند و برخی اصناف نیز نکات بهداشتی را رعایت نمی‌کنند.
۰
کد مطلب : ۲۵۲۶۸۹
آخرین وضعیت کرونا و واکسیناسیون در ایران/ جزئیات فعالیت مشاغل در شهرهای قرمز
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،در حال حاضر 198 شهر کشور در وضعیت قرمز، 157 شهر در وضعیت نارنجی، 84 شهر در وضعیت زرد و 9 شهر در وضعیت آبی قرار دارند.
برابر مصوبات ستاد مقابله با کرونا سفر «از» و «به» شهرهای قرمز و نارنجی ممنوع و مشمول جریمه یک میلیونی و 500 هزار تومانی است.
برای دریافت لیست کامل رنگ‌بندی شهرستان‌های کشور اینجا را کلیک کنید.
فعالیت برخی مشاغل در شهرهای قرمز و نارنجی با محدودیت روبه‌روست.
در شهرهای  قرمز  تنها گروه شغلی یک، مجاز به فعالیت هستند و در شهرهای  نارنجی،  تنها گروه شغلی یک و دو مجاز به بازگشایی‌اند.
کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا , کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا , کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,
بعضی از استان‌ها قله موج چهارم را پشت سر گذاشته یا در حال عبور از آن هستند و نمودار روند بستری کرونا از 30 روز گذشته تاکنون در استان‌های کشور مطابق تصویر زیر است.
کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,
ممنوعیت تردد شبانه به استتثنای شب‌های قدر 
تردد شبانه در تمام شهرهای کشور به جز در شب‌های قدر، از ساعت 22 شب تا 3 بامداد ممنوع و مشمول جریمه است.
لغو طرح ترافیک تا پایان هفته
به دلیل وضعیت نگران کننده کرونا در حمل و نقل عمومی، تا پایان هفته جاری طرح ترافیک در تهران اجرا نخواهد شد.
وضعیت کرونا در استان‌های کشور
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه وضعیت کرونا در 25 استان کشور به ثبات رسیده است، اظهار کرد: تهران، البرز، قزوین، خراسان جنوبی، هرمزگان و سیستان و بلوچستان استان‌هایی هستند که به نظر می‌رسد طی روزهای آینده احتمالا به اوج بیماری می‌رسند و بعد از آن باید شاهد روند نزولی آنها باشیم. استان‌های جنوبی کشور به ویژه بوشهر، هرمزگان و همچنین سیستان و بلوچستان و کرمان باید توجه داشته باشند باتوجه به در معرض خطر بودن درارتباط با ویروس‌های جهش یافته همچون آفریقای جنوبی باید بیشتر مراعات و دقت کنند.
ویروس جهش یافته آفریقایی در یکی از شهرهای جنوبی کشور یافت شده و برخی اتباع هندی در یک کارگاه در یزد به کرونا مبتلا شده‌اند و برای بررسی جهش یافته بودن یا نبودن ویروس، باید منتظر اعلام نتایج توسط آزمایشگاه مرجع وزارت بهداشت ماند. ویروس کرونا در هند دچار جهش مضاعف شده و اوضاع بحرانی را در این کشور رقم زده است؛ ورود اتباع هندی و پاکستانی از مرزهای شرقی کشور نگرانی مقامات بهداشتی را برانگیخته است؛ طبق اعلام وزارت بهداشت، 67 درصد افرادی که به صورت غیرمجاز وارد کشور می‌شوند از مرزهای سیستان و بلوچستان و خراسان رضوی هستند.
میانگین رعایت پروتکل‌ها در کشور 61 درصد
میانگین رعایت پروتکل‌ها در کشور هنوز 61 درصد است که به گفته سخنگوی ستاد مقابله با کرونا، عدد بسیار پایینی است؛  نمودار موارد بستری کرونا در کشور مطابق تصویر زیر است.
کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,
37 درصد مردم ماسک نمی‌زنند!
طبق اعلام وزارت بهداشت، 37 درصد مردم ایران هنوز ماسک استفاده نمی‌کنند و در فاصله گذاری‌ها به ویژه در مترو و حمل و نقل عمومی به میزان 40 درصد دچار مشکل هستیم.
4 صنف در صدر جدول پروتکل‌شکنان
بدترین نقطه از نظر رعایت پروتکل‌ها، سوپرمارکت‌ها، خواربار فروشی‌ها و نانوایی‌ها هستند. همچنین میانگین رعایت پروتکل‌ها در مراکز ورزشی حدود 50 درصد است که حتی بسیار پایین‌تر از میانگین کشوری است.
مراسم احیاء در تمام شهرها برگزار می‌شود
طبق دستور نمکی، در شب‌‌های قدر مراسم احیاء می‌تواند همچون سال گذشته با رعایت فاصله و تعداد محدود در فضای مناسب و باز در کلیه شهرها حداکثر به‌مدت دو ساعت اجرا شود؛ لوازم باید کاملاً شخصی و ورودی و خروجی‌‌ها متعدد و بدون تماس باشد.
کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,
آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در ایران
تاکنون 889 هزار و 95 نفر دوز اول واکسن کرونا و 211 هزار و 822 نفر نیز دوز دوم را تزریق کرده‌اند و مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به یک میلیون و 100 هزار و 917 دوز رسیده است.
کرونا , وزارت بهداشت , بهداشت و درمان , پروتکل های بهداشتی , واکسن کرونا ,
سخنگوی جمعیت هلال احمر با اشاره به ورود بزرگترین محموله واکسن کرونا از طریق صلیب‌ سرخ چین به کشور گفته است: محموله نخست به میزان یک میلیون دوز که تاکنون بزرگترین محموله وارداتی واکسن است، وارد کشور شد.
واکسیناسیون جمعیت بالای 80 سال در مراکز بهداشتی کشور کلیدخورده و معاون بهداشت وزارت بهداشت با بیان این‌که نیاز به مراجعه حضوری برای ثبت نام برای تزریق واکسن کرونا وجود ندارد، گفته است: با افراد واجد شرایط تماس گرفته می‌شود و این افراد برای تزریق واکسن کرونا فراخوان می‌شوند.
در صورتی که تا پایان این هفته با سالمندان بالای 80 سال تماس گرفته نشود، این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir کد ملی خود را ثبت کنند تا تزریق واکسن به آنها اطلاع رسانی شود. همچنین این اطلاع رسانی از طریق پیامک نیز صورت خواهد گرفت.
منبع : تسنیم
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین