تاریخ انتشارشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۲
plusresetminus
حزب الله:روسای شورا، پارلمان و کمیسیون اروپا در واکنش به تحریم ۸ مقام اتحادیه از سوی مسکو، این اقدام را غیرقابل قبول خواندند.
۰
کد مطلب : ۲۵۲۵۱۱
اتحادیه اروپا در تکاپوی پاسخ به تحریم‌های مسکو
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ، روسای شورا، پارلمان و کمیسیون اروپا طی بیانیه‌ای مشترک، اقدام روسیه مبنی بر تحریم ۸ مقام اتحادیه اروپا را محکوم کردند.
براساس این بیانیه، اقدام مسکو غیرقابل قبول و بی اساس است.
روسای شورا، پارلمان و کمیسیون اروپا در این بیانیه که نسخه‌ای از آن در تارنمای اتحادیه اروپا منتشر شده است، می‌افزایند: این اقدام فاقد هر گونه توجیهی است، زیرا مستقیما اتحادیه اروپا را هدف قرار داده است.
در این بیانیه آمده است: تصمیم مسکو حاکی از آن است که فدراسیون روسیه مسیر تقابل با اتحادیه اروپا را به جای اصلاح روند منفی در روابط دو جانبه در پیش گرفته و به آن سمت حرکت می‌کند.
در این بیانیه تاکید شده است که، این حق برای اتحادیه اروپا محفوظ است تا نسبت به تصمیم روسیه واکنش نشان دهد.
پارلمان اروپا روز پنجشنبه قطعنامه‌ای در مورد روسیه را تصویب کرد و خواستار تحریم پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲، یک شرکت هسته‌ای در این کشور و قطع ارتباط روسیه با تعاونی مالی جهانی شد. این قطعنامه الزام آور نیست.
در پی تداوم تنش‌ها میان روسیه و اتحادیه اروپا، مسکو ورود تعدادی از مقامات اروپایی را به خاک روسیه ممنوع کرد.
وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرده است که، ما فهرستی از اسامی ۸ مقام اروپایی را ارائه کردیم که ورود آن‌ها به خاک روسیه ممنوع است.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین