تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۲
plusresetminus
حزب الله:معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب کشور از احتمال افزایش تعرفه آب در ماه های آینده خبر داد.
۰
کد مطلب : ۲۵۲۴۷۰
تعرفه مصرف آب در ماه‌های آینده افزایش می یابد؟
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله ،حمیدرضا کشفی معاون راهبری و نظارت بر بهره برداری آب و فاضلاب کشور گفت: در حال حاضر ۴۰ درصد از مشترکان آب کشور پرمصرف هستند که ۶۰ درصد از منابع آبی موجود را مصرف می‌کنند، براین اساس شاید جرایمی برای این دسته از مشترکان در نظر گرفته شود، اما به هرحال مصرف بی رویه این بخش سبب می‌شود که برخی از شهر‌ها دسترسی به آب شرب پایدار نداشته باشند.
 
سخنگوی شرکت مادر تخصصی آب و فاضلاب کشور گفت: با کاهش بارندگی‌ها، ۱۵ درصد از منابع تولید آب در کشور کاهش یافته است که اگر بخواهیم شرایط امسال مانند سال گذشته باشد باید تا ۱۵ درصد از مصارف خود در همه بخش‌ها کاهش دهیم.
 
او افزود: از ابتدای اردیبهشت ماه امسال هم مبلغ ناچیزی (۷ درصد) توسط دولت تصویب و پیشنهادات ما برای افزایش تعرفه به میزان بالاتری  به زمان‌های دیگری موکول شد.
 
کشفی در پایان تصریح کرد: ما ۷ درصد افزایش تعرفه داشتیم که به صورت پلکانی محاسبه می‌شود که بر همین اساس هم تعرفه اخذ می‌شود، کسانی هم که یک سوم الگوی مصرف را استفاده کنند در طرح آب امید قرار می‌گیرند و کسانی که الگوی مصرف را رعایت کنند، تعرفه عادی و مشترکانی که بیش از الگوی مصرف استفاده کنند، جرایم بالاتری را باید پرداخت کنند.
منبع : باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین