تاریخ انتشارپنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۳
plusresetminus
حزب الله:کارشناس فوتبال ایران عملکرد چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا را تحلیل کرد
۰
کد مطلب : ۲۵۲۴۶۴
تحلیل عملکرد چهار نماینده ایران در آسیا از نگاه جلال چراغپور
به گزارش شبکه خبری تحلیلی حزب الله جلال چراغپور درباره عمکرد چهار نماینده ایران در لیگ قهرمانان آسیا اظهار کرد: پرسپولیس در آخرین دیدار خود برابر الوحده امارات با آرایشی متفاوت بازی کرد. به طور کلی می‌توان گفت این تیم در این رقابت‌ها هم با تیم A خود بازی کرد و هم به تیم B خود بازی داد. یعنی همه نفراتش را در دو تیم دید. اگر پرسپولیس قصد داشت بازی را برابر الوحده ببرد، ایجاد تغییرات زیاد مثبت نیست. وقتی تیم ۴۵ دقیقه بازی می‌کند همه راه‌های نفوذ را پیدا می‌کند حال همه عناصر باید جای خود را به نفرات جدید بدهند. مثلا هافبک دفاعی به پست دفاع آخر می‌رود و هافبک وسطی که روی نیمکت بوده وارد زمین می‌شود و در ادامه چند بازیکن هم تغییر می‌کنند و نوع بازی از ارسال پاس‌های کوتاه به دیریبل زدن تغییر می‌کند. این کار جالبی برای تیمی که ۱۲ امتیازی بود نیست چون این تیم می‌توانست حداقل ۱۳ امتیازی باشد و بدون باخت در صدر جدول قرار بگیرد.
او در ادامه در پاسخ به  این سوال که آیا پرسپولیس که از صعود خیالش آسوده بود برای همین با ایجاد تغییرات به مصاف الوحده رفت؟ گفت: ممکن است این موضوع درست باشد اما برای هویت فوتبال‌مان تعداد باخت‌های ما برابر تیم‌های حاشیه خلیج فارس باید کمتر باشد. این روی روحیه سایر تیم‌های ایرانی هم تاثیر گذار است. نمی‌توانیم بگوییم مالکیت بازی در اختیار سرمربی است و دوست دارد ببازد یا با ایجاد تغییرات بخواهد عملکرد بازیکنانش را امتحان کند چون هویت و آبروی فوتبال ایران قرمز و آبی ندارد و کسی دوست ندارد برابر تیم‌های خلیج فارس ببازیم. 
چراغپور در ادامه درباره عمکرد استقلال در لیگ قهرمانان  آسیا هم گفت: درباره استقلال باید گفت آشپز که دوتا شد، آش شور می‌شود. با این که ما قبول  داریم دیاباته یکی از ارکان زهردار حملات استقلال است، چطور نمی‌توانیم با استفاده از ۵ تعویض کاری کنیم که یک بازیکن با ارزش و گران‌قیمت ما وقتی دچار آسیب مختصر شد، به آسیب ۱۰۰ درصدی تبدیل نشود؟ وقتی این بازیکن خودش به کنار زمین می‌آید، ما نباید اصرار کنیم که دوباره به میدان برود و بازی کند. خودمان باید این بازیکن را حفظ کنیم. در تاریخ مهاجمان خارجی لیگ یکی کی‌روش استنلی خوش کلاس بود و دومین بازیکن همین دیاباته بود. اینجاست که می‌بینیم تجربه نیمکت استقلال کم و ضعیف است. تیم ۵ تعویض داشت اما از آن به خوبی استفاده نکرد.
وی ادامه داد: نکته بعدی درباره استقلال، تغییرات زیاد در میانه میدان این تیم بود. کدام تیم در دنیا این‌قدر در میانه میدانش تغییرات ایجاد می‌کند؟ مگر چند بار باید تعویض کنید تا متوجه شوید که که تعویض در خط میانی آفت سرعت تیمی شماست؟ اگر آنالیزور ندارید، چشم که دارید. ببینید با این تعویض‌ها تعداد تلاش‌ها در محوطه جریمه حریف نصف می‌شود. این چه تعویضی است که همیشه انجام می‌دهید که باعث می‌شود سرعت تیمی کم شود؟ آنالیزور تیم باید این مسائل را به مربیان انتقال دهد. نیمکت استقلال فوق‌العاده ضعیف بود چون آشپز شده دوتا و خورش شور شده است.
منبع : ایسنا
ارسال نظر
نام شما
آدرس ايميل شما

آخرین عناوین